استقبال پرشور توریست‌ها از نمایشگاه کاریکاتور «بنی آدم»

02:140

توریست‌های اروپایی، آمریکایی و آسیای شرقی از نمایشگاه آثار منتخب جشنواره بین‌المللی کاریکاتور«بنی آدم» در مسجد کبود ایروان ارمنستان استقبال کردند و آثار را به تماشا نشستند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و امور دارایی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه ضمن تقدیر به واسطه همتی که در برپایی این نمایشگاه کشیده شده است تا در جای و زمان مناسب برپا شود، تصریح کرد: بهترین زبان برای رساندن پیام، زبان هنر است، زیرا این زبان نژاد و مرز و بوم نمی‌شناسد.

وی با اشاره به این که در مقوله تحریم‌های اقتصادی نیز زبان هنر بسیار اثرگذار است، گفت: در حوزه اقتصاد، هنر را نسبت به سایر ابزارها به مثابه یک رسانه قبول داریم و باید بیشتر بدان اهتمام بورزیم در حالی که جدیت کم‌تری در این زمینه به خرج داده شده است.

احسان خاندوزی خاطرنشان کرد: از این روی آماده‌ایم با مصوبات پشتیبانی‌هایی که لازم است انجام دهیم و یا در حوزه وزارت اقتصاد به خاطر مسائل و مشکلاتی که ممکن است هنرمندان با آن مواجه شوند در قالب نشست‌های مسائل را برطرف کنیم تا هنرمند با فراغت بال بیشتری فعالیت کند و در این مسیر احساس تنهایی نکند.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای در خصوص موانع و مشکلات برگزاری چنین نمایشگاهی و یا مشکلات فردی هنرمندان هم‌چون بیمه و… بررسی و نسبت به رفع آن ها همراهی و همکاری می‌کنیم.

عباس بدخشان ظهوری سفیر ایران در جمهوری ارمنستان نیز در بازدید این نمایشگاه و آثار آن را نوعی پیام‌رسان مظلومیت فلسطین برشمرد و با بیان این که یکی از زیرکانه‌ترین و هوشمندانه‌ترین اقدامات در حوزه فرهنگ و هنر این است که بتوانیم با زبان فرهنگ و هنر پیام خودمان را به مخاطبانمان مخابره کنیم، اظهارداشت: خوشبختانه این مهم از طریق نمایشگاه در حال انجام است.

وی ادامه داد: با توجه به ظلم و ستمی که به مردم فلسطین در طول۷۰ سال وارد شده است بهترین پیام‌رسان همین نمایشگاه‌هاست.

گفتنی است: این نمایشگاه از ۸ اردیبهشت ماه در مسجد کبود شهر ایروان دایر شده و تا ۳ خرداد ادامه دارد و روزانه ۱۵۰ نفر که غالب آن‌ها توریست‌‌های اروپایی، آمریکایی، آسیای شرقی و همچنین ایرانی‌‌های مقیم ارمنستان از این نمایشگاه بازدید می‌کنند.

بر اساس این گزارش، یازدهمین دوره این جشنواره با رویکرد تبیین نگاه انسان‌دوستانه و بشردوستانه ایران اسلامی در مقابل دیدگاه و رویه‌های اسلام و ایران‌هراسی با ۴۹۶هنرمند از ۶۶ کشور جهان و مجموع هزار و ۸۹۶ اثر برگزار به همت حوزه هنری خراسان شمالی برگزارشد و  داورانی از ایران، بلژیک، کوبا، کلمبیا و لوکزامبورگ آثار را مورد داوری قرار دادند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند