استقبال مردم سوریه از نمایشگاه‌های حوزه هنری در دمشق

01:290

برگزاری دو نمایشگاه «فقط برای خدا» و «روایت عشق» در دمشق با استقبال گسترده مردم سوریه و فرهنگ دوستان این کشور روبه‌رو شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دراین دو نمایشگاه که توسط وزارت فرهنگ سوریه، اداره کل فرهنگ دمشق با مشارکت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ايران و حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شده است، پوسترهای مجموعه «فقط برای خدا» به همراه عکس‌های مراسم تشییع شهید سلیمانی به نمایش درآمد.

این دو نمایشگاه‌ از ۱۷ دی‌ماه برپا شده و در جریان آن، در فرهنگسرای «ابورمانه» دمشق، مجموعه پوسترهای «فقط برای خدا» در معرض دید عموم قرار گرفت. در این پوسترها که توسط حوزه هنری استان کرمان تهیه شده، روایت‌هایی از سلوک و رفتار سردار سلیمانی تصویرسازی شده است.

در نمایشگاه «روایت عشق» هم که در فرهنگسرای «کفرسوسه» برگزار شد، عکس‌هایی از مراسم تشییع میلیونی این شهید گرانقدر به نمایش درآمد. این نمایشگاه شامل ۳۰ عکس از مراسم تشییع سردار بود که بعد از اعلام فراخوان، از میان صدها عکسی که توسط مردم شهرهای مختلف کشورمان ارسال شده بود، توسط «خانه عکاسان ایران» انتخاب شده است.

در مراسم افتتاح این نمایشگاه‌ها، سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی و مدیرکل فرهنگی دمشق و رؤسای فرهنگسراها حضور داشتند.

استقبال از نمایشگاه‌ها

گزارش‌ها حاکی از آن است که این نمایشگاه‌ها با استقبال مردم و فرهنگ‌دوستان سوریه روبه‌رو شده و بازدیدکنندگان خصوصاً بعد از مطالعه ترجمه پوسترهای «فقط برای خدا» که به رفتار و سلوک سردار سلیمانی می‌پردازد، خواستار برگزاری مجدد چنین نمایشگاه‌هایی شده‌اند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند