استقبال شاعران از برگزاری محفل شعر «مهر و ماه» در قم

02:190

پنجاه و هشتمین محفل شعر «مهر و ماه» با حضور محمدجواد شرافت و با استقبال شاعران استان قم در سالن ماه حوزه هنری قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری،‌ پنجاه و هشتمین محفل شعر «مهر و ماه» شامگاه چهارشنبه ۳ آذرماه با حضور محمدجواد شرافت و با استقبال شاعران استان قم در سالن ماه حوزه هنری قم برگزار شد.

در این محفل ادبی که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شکل حضوری برگزار می‌شد، ۲۴ شاعر جوان استان پشت تریبون قرار گرفتند و پس از گذشت مدت‌ها از برگزاری این محفل به صورت مجازی، برای مخاطبان حاضر در سالن به قرائت شعر پرداختند.

سکینه اکبری، موسی صباغیان، محمدجواد طاهری‌نيا، زهرا سلیمی، محمدجواد قیاسی، شهره انجم شعاع، محمدمتین کریمی، محمدجواد الهی‌پور، فاطمه الله مرادی، محمد میرزایی بازرگانی،‌ نجمه سادات هاشمی، محمدعلی کعبی، اعظم معارف‌وند، سید مصطفی فاطمی، فائزه امجدیان،‌ علیرضا کبیری، میثم داودی، فاطمه‌سادات آل‌مجتبی، سید جواد میرصفی، حسین عباسپور،‌ عاطفه خرمی، سعاده سادات حوائجی، کاظم عابدینی و محمد غفاری شاعرانی بودند که در این شب اشعارشان را ارائه کردند.

همچنین محمدجواد شرافت مجری کارشناس این محفل در میانه شعرخوانی شاعران به رویدادهای ادبی روی داده در آبان‌ماه ۱۴۰۰ از جمله نامزدی سه شاعر قمی در بخش کلاسیک جایزه قیصر امین‌پور و موفقیت سعید مبشر شاعر قمی در کسب این جایزه برای مجموعه شعر «کوبه» اشاره کرد.

وی در ادامه به لزوم ممارست شاعران جوان در سرایش شعر تأکید و تصریح کرد: برای روشن ماندن چراغ ذوق و روانی طبع باید مدام در حال سرایش شعر باشیم؛ چنانچه اگر تعداد آثار صائب تبریزی را بر عمر ادبی او قسمت کنیم، می‌بینم که این شاعر پارسی‌گو هر دو روز یکبار شعری گفته که در مجموعه آثارش برای ما بجا مانده است.

شرافت همچنین حضور شاعرانی از کشورهای مختلف و با زبان‌های متنوع در شهر قم را باعث پیشرفت شاعرن این شهر دانست.

همچنین محمد غفاری مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری قم و معاون فرهنگی این حوزه با اعلام تاریخ اول دی‌ماه ۱۴۰۰ به عنوان زمان برگزاری پنجاه و نهمین محفل مهر و ماه گفت: این محفل به‌خاطر زمان برگزاری، در حال و هوای شب یلدا و شهادت حضرت زهرا (س) برگزار خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری شب شعری با موضوع سردار قاسم سلیمانی در ماه پیشِ رو در قم خبر داد.

محفل مهر و ماه که به همت حوزه هنری قم برگزار می‌شود، به محلی برای ارائه و شنیده شدن تازه‌ترین اشعار شاعران شهر قم بدل شده‌ است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند