در نشست مشترک مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل با رئیس حوزه هنری استان مطرح شد؛
استفاده از ظرفیت وقف در حوزه فرهنگ و هنر

02:000

به مناسبت هفته وقف، دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با هنرمندان حوزه هنری استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، به مناسبت هفته وقف روز سه‌شنبه ۲۰ مهرماه، دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با کارکنان و هنرمندان حوزه هنری استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل ضمن تبریک هفته وقف گفت: در این چند سال اخیر اتفاقات خوبی در ارتباط با وقف در استان اردبیل صورت گرفته است. با توجه به نقشی که هنر می‌تواند در تبلیغ و فرهنگ‌سازی داشته باشد، هنرمندان اردبیلی آماده‌اند در تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف در رشته‌های مختلف هنری کار کنند و حوزه هنری استان آمادگی دارد در ارتباط با تولید هنری و همچنین برگزاری جشنواره‌های هنری مشارکت کنند.

رجبی اضافه کرد: از طرف دیگر وقف نیز می‌تواند خیر به هنر برساند. سنت وقف باید در خدمت هنر و فرهنگ‌سازی قرار گیرد. اگر درست فرهنگ‌سازی شود، واقفین می‌فهمند که ارزش وقف کردن در عرصه فرهنگ اصیل قرآنی و اهل بیت بسیار مؤثر است و بخشی از واقفین باید به سمت کارهای فرهنگی و هنری سوق داده شوند.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام مهدی ستوده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: تغییر نگاه باید در موضوع وقف اتفاق بیفتد. از قدیم وقف در راستای امور خیریه بود. سعی داریم وقف را به سمت کارهای فرهنگی و هنری سوق دهیم. چه اشکالی دارد با پول وقف کتاب یا تئاتری و یا کار هنری دیگری در ارتباط با امام حسین (ع) و یا سایر موارد دینی و مذهبی صورت پذیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل افزود: هنرمندان باید در صدر قرار گیرند. آنها درمان معضلات اجتماعی جامعه ما هستند و هنر یک نوع درمان معنوی جامعه است. اگر این درمان صورت گیرد بیشتر آسیب‌های اجتماعی حل می‌شود. هنرمند بايد در گسترش فرهنگ وقف تأثيرگذار باشد و با آثار خود برکات وقف را به مردم نشان دهد.

گفتنی است، در این برنامه هنرمندان اردبیلی دغدغه‌های خود را درباره موضوع وقف و سایر فعالیت‌های فرهنگی بیان کردند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند