در حاشیه اکران «غیر رسمی» در شهرکرد عنوان شد؛
استفاده از ظرفیت استان ها در تولیدات مستند با محور جهاد تبیین

02:040

هادی امیدی فر مدیر حوزه نوآوری وخدمات فرهنگی دفتر حفظ ونشر آثار مقام معظم رهبری گفت: جهاد تبیین با استفاده از ابزار هنر به عنوان وظیفه هنر متعهد با کمک ظرفیت‌های استانی انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مستند «غیر رسمی ۴» یکشنبه یکم اسفند ماه ساعت ۱۶ با حضور تعدادی ازمسئولین استانی، فعالین فرهنگی و رسانه ای و هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری در پردیس سینمایی بهمن شهرکرد اکران شد.

هادی امیدی فر در حاشیه اکران مستند «غیر رسمی ۴» در شهرکرد اظهار کرد: با همت مؤسسه پژوهشی و فرهنگی انقلاب اسلامی دفتر حفظ و نشر مقام معظم رهبری  اقدامات مؤثری درحوزه تولید مستندهای مبتنی بر سیره رهبر انقلاب انجام گرفته است.

وی با اشاره به تولید مستند «در لباس سربازی»، عنوان کرد: این مستند در سه قسمت ساخته شده است که روایت خود گفته رهبر انقلاب پیرامون روزهای آغازین دفاع مقدس می‌باشد.

مدیر حوزه نوآوری و خدمات فرهنگی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با بیان اینکه چهار قسمت از مستند «غیر رسمی» که روایتی از دیدارهای پنجشنبه‌ای رهبر انقلاب اسلامی با اقشار مختلف می‌باشد تا کنون ساخته شده است، تصریح کرد: این دیدارها در بازه زمانی دو سال بوده است.

امیدی فر ادامه داد: در حال حاضر مستند دیدار راویان حوزه دفاع مقدس، دیدار هنرمندان در حوزه سینما، تلویزیون و اهالی هنر، فعالان حوزه اقتصاد و فناوری و دیدار جمعی از طنز پردازان با رهبر انقلاب ساخته شده که سه مستند به صورت عمومی از رسانه ملی منتشر شده است.

وی با اشاره به اینکه ساخت مستند «غیر رسمی» ادامه خواهد داشت، افزود: مطلب مطرح شده در این دیدارها خارج از روال معروف جلسات است.

مدیر حوزه نوآوری و خدمات فرهنگی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با بیان اینکه اکران خصوصی قسمت چهارم مستند «غیر رسمی» در سراسر کشور در حال انجام است، گفت: این اکران‌ها ویژه فعلان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای است. در آینده نزدیک از رسانه ملی این مستند اکران خواهد شد.

وی به ساخت اولین مجموعه مستند «با این ستاره‌ها» اشاره کرد و ادامه داد: این مستند با عنوان لشکر زینب در خصوص دیدار خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم با رهبر انقلاب اسلامی است.

مدیر حوزه نوآوری و خدمات فرهنگی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری اظهار کرد: تلاش شده است با استفاده از نظریات و همکاری فعالان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای کشور در راستای غنا این تولیدات اقدام شود.

امیدی فر یکی از دستاوردهای اکران اختصاصی مستندهای غیر رسمی را آشنایی و ایجاد ارتباط با ظرفیت مستند سازها و فعالان این حوزه دانست و عنوان کرد: مجموعه حفظ و نشر موفق شده شبکه ای از فعالان این حوزه و متخصصان را به منظور کار مشورتی و تولیدی جمع آوری کند.

وی تصریح کرد: جهاد تبیین با استفاده از ابزار هنر به عنوان وظیفه هنر متعهد و مستندسازی با کمک ظرفیت‌های استانی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند