رئیس حوزه هنری استان کردستان مطرح کرد:
استفاده از زبان هنر در تبیین خدمات نظام ضروری است

04:000

مسئول کمیته فرهنگی و هنری چهل وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کردستان بر استفاده از زبان هنر و بهره مندی از توان هنرمندان در تبیین خدمات نظام به عنوان یک ضرورت مهم تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در نخستین جلسه کمیته فرهنگی وهنری چهل وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در محل سالن اندیشه حوزه هنری کردستان برگزار شد، در سخنانی با عرض خیرمقدم به حاضرین در جلسه و تبریک میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا(س) روز زن و تجلیل از مقام شامخ مادر و سالروز ولادت بنیانگذار انقلاب اسلامی  حضرت امام خمینی (ره) گفت: انقلاب اسلامی ایران متفاوت ترین انقلاب تاریخ دنیاست که تمام اقشار مختلف  اجتماعی، قومیت ها در آن ایفای نقش داشتند و این انقلاب به عنوان مردمی ترین انقلاب دنیا , یک انقلاب ایدئوژیک و یک انقلاب فرهنگی در تاریخ ماندگار کرد.

وی با تأکید بر محوریت قرار گرفتن فرهنگ انقلاب اسلامی در تمامی برنامه ها عنوان کرد: مردم به عنوان ولی نعمتمان ما باید در جریان تمامی کارها و برنامه ها  قرار گیرند. ضرورت دارد در برنامه ها با یک بازتعریف و تأکید بر نوآوری ، زبان هنر را به صورت جدی مورد استفاده قرار دهیم.

رئیس حوزه هنری استان کردستان افزود: امروز استفاده از یک کلیپ صد ثانیه ای، یک موشن گرافی هنرمندانه می تواند بهترین و مؤثرترین تأثیر را بر مخاطب داشته باشد.

مرادی به آثار تولید شده هنری در اوایل انقلاب و دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هنرمندان متعهد به عنوان گروه های مرجع می توانند در زمینه انتقال پیام انقلاب نقش آفرینی کنند.

وی ادامه داد: امروز ما نباید از اعتراف به اشتباهات بترسیم بلکه صادقانه هر جا هم اگر اشتباه کردیم آن را با مردم در میان بگذاریم و اطمینان داشته باشیم با این رویه ضمن بالا بردن مشارکت وافزایش سرمایه اجتماعی زمینه اصلاح و پیشرفت نیز فراهم می گردد.

مرادی با گریزی به موضوع شعار فرزند کمتر، زندگی بهتر گفت: این موضوع زمانی به عنوان یک موضوع مهم و اولویت کشوری مورد توجه بود و زمانی که ثابت شد اشتباه است رهبر معظم انقلاب در یک دیدار عمومی با شجاعت آن را اشتباه عنوان کرد.

رئیس حوزه هنری استان کردستان به خدمات نظام انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: امروز آن گونه که شایسته است نتوانسته ایم تبیین کننده این خدمات باشیم و این امر زمینه ورود دشمنان را در جهت کم رنگ کردن سرمایه اجتماعی فراهم کرده است.

وی فرهنگ مطالبه گری را از موضوعات بسیار مهم عنوان کرد و گفت: در کنار نظام قدردانی باید نظام مطالبه گری از کم کاری مسئولین را در جامعه نهادینه کنیم و اطمینان داشته باشیم با این فرهنگ بسیاری از کاستی ها و کم کاری های احتمالی جای خود را به فرهنگ خدمت صادقانه خواهد داد و زمینه حضور افراد توانمند در جامعه فراهم می شود.

مسئول کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کردستان  با انتقاد شدید نسبت به دستگاه هایی که اعلام می کنند بودجه کافی برای برگزاری جشن های انقلاب نداریم گفت: چگونه است بودجه برای جاهای دیگر وجود دارد اما تا زمانی که موضوع جشن های انقلاب می شود همه قانونمند می شوند و بند وتبصره های قانونی را مطرح می کنند.

مرادی افزود: در هیچ کجای قانون برای جشن های انقلاب اسلامی و موضوعات مرتبط با انقلاب محدودیت  بودجه‌ای وجود ندارد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان تصریح کرد: اگر امروز هستیم و امنیت  کامل برقرار است  به برکت خون شهداء و رشادت هایی است که حاصل فرهنگ انقلاب است که باید برای پاسداشت آن به صورت جدی وارد میدان شویم و با خرد جمعی و دوری از جزیره ای عمل کردن با برنامه ریزی مشترک و کارمشترک در جهت تولید اثری تأثیرگذار گام برداریم که در آن ویژگی ها و اقدامات مؤثر انقلاب در طول این ۴ دهه به خوبی منعکس گردد.

وی گفت: مردم علی رغم مشکلات شدید اقتصادی که ناشی از تحریم ها و برخی بی تدبیری هاست پای انقلاب اسلامی ایستاده اند و هرکجا لازم باشد به شیوه های مختلف حضور پیدا می کنند که نمونه های آن بسیار است.

مرادی به کاروان هنری «روایت حبیب» ویژه برنامه هنری دومین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی در سنندج اشاره کرد و گفت: جای چنین برنامه های تأثیرگذاری در استان بسیار خالی است که باید برای آن چاره اندیشی شود.

وی در پایان بیان کرد: در تمامی این برنامه ها محوریت بر حضور حداکثری مردم و استفاده بهینه از ظرفیت هنرمندان در تولید آثار ارزشمند و تأثیرگذار است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند