در جلسه هماهنگی «کاروان هنری روایت حبیب» در کردستان مطرح شد؛
استفاده از زبان هنر برای معرفی مفاهیم ارزشی و انقلابی ضروری است

04:000

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از ورود «کاروان هنری روایت حبیب» در آستانه سالروز شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امین مرادی در جلسه هماهنگی «کاروان هنری روایت حبیب» که به ریاست سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار کردستان برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، «کاروان هنری روایت حبیب» در روزهای پایانی آذرماه مهمان کردستان می‌شود.

وی ادامه داد: امسال طی تفاهمی بین حوزه هنری انقلاب اسلامی و مکتب حاج قاسم، قرار است که «کاروان هنری روایت حبیب» با برگزاری برنامه‌ها و مراسم‌های ویژه مهمان ۱۰ استان کشور شود که یکی از استان‌های میزان استان کردستان خواهد بود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: این کاروان هنری متشکل از جمعی از هنرمندان برجسته کشوری است که ضمن حضور در هر استان، متولی برگزاری برنامه‌ها و مراسم‌های مختلفی می‌شود.

وی ضمن اشاره به هدف اجرای برنامه روایت حبیب در استان‌های مختلف کشور، عنوان کرد: این کاروان هنری در تلاش است تا ضمن بهره‌مندی از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری هر استان، با زبان هنر، بخشی از رشادت‌ها و ایثار سردار مقاومت، حاج قاسم سلیمانی را به نسل جوان ارائه کند.

مرادی با بیان اینکه در جریان این حضور سه روزه، مراسم‌های مختلفی پیش‌بینی شده است، یادآور شد: نصب و رونمایی از سردیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سنندج، برگزاری مراسم فرهنگی و هنری در محیط‌های عمومی، برپایی نمایشگاه‌های تجسمی، عرضه و رونمایی از کتاب و سایر محصولات فرهنگی و در نهایت برگزاری مراسم شب خاطره با محوریت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این کاروان هنری به شمار می‌رود.

وی ضمن اشاره به لزوم معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های هنری استان کردستان در راستای پاسداشت جایگاه و منزلت سردار دل‌ها، یادآور شد: هر چند که در قالب این کاروان گروه‌های مختلف هنری وارد استان کردستان می‌شود، ولی انتظار می‌رود که در سایه همکاری و تعامل ادارات و سازمان‌های دولتی، ما بتوانیم از ظرفیت‌های استان استفاده کنیم.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در پایان گفت: انتظار می‌رود که بتوانیم در جریان حضور سه روزه «کاروان هنری روایت حبیب»، بهترین برنامه‌ها و مراسم‌ها را در راستای معرفی بخشی از رشادت‌ها و ایثار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در منطقه به ویژه اقلیم کردستان عراق داشته باشیم.

استفاده از زبان هنر برای معرفی مفاهیم ارزشی و انقلابی ضروری است

محمد رضایی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در جلسه هماهنگی «کاروان هنری روایت حبیب»، اظهار کرد: پاسداشت ایثار و جهاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و انتقال مفاهیم مرتبط با ایثار و شهادت، یکی از ضرورت‌های امروز به شمار می‌رود.

وی ضمن تأکید بر بهره‌مندی از ظرفیت زبان هنر در راستای انتقال مفاهیم به نسل جوان و نوجوان، بیان کرد: امروز زبان هنر به دلیل توانمندی‌هایی که دارد، باید در تمامی بخش‌ها از جمله ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: حضور «کاروان هنری روایت حبیب» بهترین فرصت برای فضاسازی مناسب انتقال مفاهیم ارزشی به نسل جوان است و انتظار می‌رود که همه مدیران استان از جمله مدیران ادارات و سازمان‌های متولی امور فرهنگی در این امر مهم مشارکت و همکاری مناسبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید از فرصت حضور «کاروان هنری روایت حبیب »برای برنامه‌ریزی در راستای گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اسلامی به ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بهره‌برداری شود، افزود: برنامه‌ریزی درست و همچنین تهیه تقویم اجرایی از سوی دیگر سازمان های مسئول در این بخش در راستای برگزاری برنامه‌های مناسب، یکی از نیازهای ضروری در استان کردستان به شمار می‌رود.

وی از حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای برگزاری روایت حبیب تقدیر کرد و یادآور شد: خوشبختانه حوزه هنری استان کردستان همواره در راستای برگزاری برنامه‌ها و مراسم‌های فرهنگی و هنری تأثیرگذار پیشگام بوده است و بدون شک برگزاری این برنامه نیز در بالاترین سطح ممکن عملیاتی می‌شود.

در جریان برگزاری این نشست که با حضور شمار زیادی از مدیران ادارات و سازمان‌های دولتی استان کردستان همراه بود، پیشنهادات برای استقبال مناسب از «کاروان هنری روایت حبیب» ارائه و مقرر شد که از تمامی ظرفیت‌های استان برای برگزاری مراسم‌ها و برنامه‌های مناسب بهره‌برداری شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند