در دیدار مدیرکل میراث چهارمحال و بختیاری با احسان قائدی مطرح شد؛
استفاده از ابزار هنر باعث هویت‌بخشی و آرامش در حوزه میراث‌فرهنگی می‌شود

02:180

نشست مشترک مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، علیرضا جیلان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری در دیدار با رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: همکاری حوزه هنری و میراث فرهنگی باید بیشتر شود چرا که استفاده از ابزار هنر باعث هویت‌بخشی و آرامش در حوزه میراث‌فرهنگی می‌شود.
جیلان افزود: تعریف و برگزاری رویدادهای استانی و ملی در حوزه‌های مرتبط بین حوزه هنری و اداره میراث فرهنگی و گردشگری باید در دستور کار قرار گیرد و به زودی با کارشناسی های بیشتر اولین برنامه مشترک بین سازمانی را انجام خواهیم داد.
وی اظهار داشت: از گذشته هنرمندان با میراث فرهنگی و گردشگری عجین بوده اند چرا که بنا های تاریخی که در استان و کشور وجود دارد به دست هنرمندان فرهیخته ایران زمین ساخته شده و ما برای بازسازی و مرمت میراث‌فرهنگی چهارمحال و بختیاری از توان هنرمندان استان بهره‌گیری می کنیم.
مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان افزود: تلاش خواهیم کرد با تهیه برنامه‌های مدون و ارتباط با هنرمندان برای توسعه حوزه‌های مرتبط با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری از دیدگاه هنرمندانه حوزه هنری و هنرمندان استان استفاده کنیم چرا که برخورد هنرمندانه با آثار تاریخی و اماکن گردشگری باعث افزایش جذب توریست و رونق اقتصادی در استان خواهد شد.
جیلان اضافه کرد: حوزه هنری استان می تواند از ظرفیت اماکن تاریخی این استان برای برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی و هنری با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری استفاده کنند.
رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری نیز در این دیدار گفت: زبان هنر بهترین راه کار برای معرفی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری است.
احسان قائدی افزود: حوزه هنری در برنامه های اجرای خود تلاش خواهد کرد در قالب رویدادهای هنری زمینه مناسبی برای معرفی مناطق، ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری چهارمحال و بختیاری فراهم کند.
قائدی تئاتر، موسیقی، ادبیات نمایشی و آثار تجسمی را از ظرفیت‌های مهم حوزه هنری چهارمحال و بختیاری اعلام و تصریح کرد: استفاده از این ظرفیت‌ها و بهره‌مندی از توان هنرمندان در تحقق بهتر و سریع‌تر سیاست‌های مرتبط با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان نقش‌آفرینی می‌کند.
وی یادآور شد: اکنون یک مجموعه عکس از ۳۵ نفر از بهترین عکاسان چهارمحال و بختیاری با عنوان “بی‌کرانگی آسمان” در حوزه هنری تهیه و آماده چاپ شده است که آثار این مجموعه می تواند معرف مناطق و سبک زندگی، گردشگری و استان چهارمحال و بختیاری باشد و میتوان به عنوان اثری مشترک با میراث فرهنگی و گردشگری استان به چاپ رساند.
انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند