موسوی: ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب از اولویت‌های هنر انقلاب اسلامی است

02:190

جعفر موسوی فیلم‌ساز، ژانر و گونه‌های مختلف هنری را به‌عنوان ابزاری در معرفی و بیان پویایی هنر انقلاب با ارائه خدمات هنری در راستای اهداف و ارزش‎های والای این هنر بیان کرد.

به گزارش ستاد خبری هفته هنر انقلاب، جعفر موسوی کارگردان بخشی از مستند سیزده قسمتی «مادران آفتاب»، ارزش‌ها و آرمان‎های انقلاب را از اولویت‌های هنر انقلاب اسلامی دانست و افزود: رفع موانع و مشکلات موجود در مسیر دستیابی به اهداف و ارزش‌های این هنر بایستی مورد توجه و اهمیت قرار گیرد.

موسوی، ژانر یا گونه‌های مختلف هنری را به‌عنوان ابزاری در دستان هنرمندان یاد کرد که می‌توانند با تولید آثار فاخر هنری و متعهد در راستای معرفی این هنر به مخاطبان و خدمت‌رسانی به هنر انقلاب مثمرثمر باشند.

وی پویایی هنر انقلاب را وابسته به سواد و توانمندی‌های هنرمندان و البته همراهی و حمایت مسئولان فرهنگی و هنری کشور و استان عنوان کرد.

موسوی، به‌عنوان یکی از هنرمندان حوزه هنرهای تصویری دغدغه خود و دیگر هنرمندان را تولید تعداد کم از آثار قابل قبول بر اساس ارزش‌ها و اولویت‌های انقلاب بیان کرد و با ابراز تأسف، برخی آثار هنری تولید شده در مسیر انقلاب اسلامی را کاملا کلیشه‌ای، شعاری و فاقد ارزش‌های هنری دانست.

وی تشریح کرد: تولید آثار دم‌دستی، ظاهری و در باب تعریف و خودستایی که فاقد ارزش‌های هنری بوده، نه تنها نتوانسته در امر معرفی و شناساندن هر چه بیشتر هنر انقلاب اسلامی موفق عمل کند، بلکه کارکرد عکس از خود نشان داده است و انتظار می‌رود برای جلوگیری از ادامه این روند چاره‌ای اندیشه شود.

این هنرمند، با اشاره به اینکه کمبودها، کاستی‌ها و مشکلات و موانع موجود در به تحقق رسیدن خواسته‌های انقلاب نادیده گرفته شده و به فراموشی سپرده شده است، گفت: در تولید آثار هنری بی‌توجهی به مسائلی همچون هجوم و رخنه بی‌عدالتی، فقر، مفساد اقتصادی و بی‌کفایتی بیشتر مسئولان در کنترل و اداره کشور موجب شده تا به مرور زمان ارزش‌های انقلاب در میان مردم جای خود را به ضد ارزش‌ها داده و تبدیل به ارزش شده است.

موسوی با بیان اینکه در اکثر موارد تصورات مردم در مواجهه با یک اثر هنری در خصوص انقلاب اسلامی، دستخوش یک پیش فرض به وجود آمده در طول سال‌های اخیر است، که سبب بی‌میلی و در اغلب موارد مخالفت مردم با تولید هر گونه از کارهای هنری در رابطه با موضوع انقلاب شده است.

در پایان جعفر موسوی، کارگردان آثار مستند با مضمون دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، در رابطه با کشف، جذب و پرورش استعدادهای جوان گفت: در وهله اول بایستی نگاهمان به هنر انقلاب تغییر و ارتقاء پیدا کند تا بتوانیم جوانان را در این راستا با خود همراه کنیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند