اردوی جشنواره «تئاتر بچه های مسجد» استان تهران برگزار شد

02:000

اردوی یک روزه جشنواره «تئاتر بچه های مسجد» استان تهران در محل حوزه هنری استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نیما بیگلریان دبیر جشنواره تئاتر بچه های مسجد استان تهران گفت: اردوی جشنواره تئاتر بچه های مسجد استان تهران ویژه هنرمندان رشته نمایش شهرستان های استان تهران شامل پیشوا، اسلامشهر، شهر قدس، رباط کریم، دماوند و تهران بود که در قالب اردوی یک روزه در حوزه هنری برگزار شد.

تعداد ۸۵ نفر از شرکت کنندگان نخستین رویداد همایش بچه های مسجد استان تهران،که در بهمن ۱۴۰۰ برگزار شد، بیش از ۱۰۰ اجرای نمایش در شهرستان های استان تهران به اجرا در آمد که ۳ اثر به بخش سراسری همایش بچه های مسجد معرفی شد.

در این اردوی یک روزه، هنرمندان شرکت کننده در نخستین رویداد بچه های مسجد از حوزه هنری بازدید کردند.

در ابتدا با ورودشان به کافه کتاب سوره مهر،با انتشارات این مجموعه آشنا شده و سپس با اهدای گل بر مزار شهدای گمنام حوزه هنری، بدرقه شدند. سپس بازدید از نگارخانه ابوالفضل عالی و مجموعه ی فرهنگی حوزه هنری سپس برگزاری کارگاه بازیگری توسط استاد سیروس همتی در پلاتو تمرین استاد کشن فلاح.

در این کارگاه با دو رویکرد اجرا و نمایشنامه، شرکت کنندگان در اردو آشنا شدند که بخش نمایشنامه نویسی را خانم ندا ثابتی بر عهده داشتند. سپس بعد از نماز ظهر و عصر، اجرای نمایش «طوبی»، کاری از بچه های مسجد شهرستان پیشوا را شاهد بودیم که با محوریت روایت همسر شهید در مزار شهدای گمنام حوزه هنری به اجرا درآمد و در نهایت مراسم تقدیر و اهدا لوح و هدایای فرهنگی به شرکت کنندگان در اردو برگزار شد.

دبیرخانه جشنواره «تئاتر بچه های مسجد» استان تهران، قرار است در تمامی زمینه های هنری در مساجد، تولیدات خود را در سال جاری داشته باشد و ان شاالله بتواند تولیدات مفید و ارزشمندی را برای مخاطبین مورد نظر خود را داشته باشد.

در انتها مراسم با اهدا لوح تقدیر به هنرمندان از طرف مهندس علی فروزانفر ریس حوزه هنری استان تهران، در مسجد حوزه هنری به اتمام رسید.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند