ارادت حوزه هنری به «سردار شهید سلیمانی» با آثار مرکز موسیقی

03:060

مرکز موسیقی حوزه هنری با تولید و انتشار آلبوم موسیقی «قهرمان من»، تک آهنگ «قاسم هنوز زنده است» و مشارکت در ساخت چند آلبوم و تک آهنگ با این موضوع، یکی از مراکز موسیقی پر کار در مورد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حوزه هنری انقلاب اسلامی در آستانه اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با تشکیل ستاد بزرگداشت این شهید والامقام، اقدام به تولید آثار هنری در مراکز گوناگون خود کرد. مرکز موسیقی حوزه هنری یکی از مراکز فعال این ستاد بود که از همان روزهای ابتدایی شهادت سردار سلیمانی برنامه‌ریزی‌های خود برای سالگرد شهادت ایشان را آغاز کرد.

آلبوم «قهرمان من»

مرکز موسیقی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی که طی ماه‌های گذشته در حوزه‌های مختلف موسیقی حضور فعالی داشته، همزمان با فرا رسیدن سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، علاوه بر تولید چند نماهنگ از جمله «امتحانی مانده است»، «دنیا دلتنگ است»، «ملک سلیمانی» و «همیشه قهرمان» با مشارکت بنیاد شهید سلیمانی، آلبوم «قهرمان من» را نیز با موضوع سرودهایی برای حاج قاسم سلیمانی منتشر کرد.

آلبوم موسیقی «قهرمان من» شامل ۹ سرود با عناوین «ملک سلیمانی»، «پرده آخر»، «سپاه حاج قاسم»، «مرد میدان»، «همیشه قهرمان»، «سردار عاشقان»، «به وقت شام»، «امتحانی مانده است» و «قهرمان من» است.

«قهرمان من» با همکاری شاعران مطرحی همچون علیرضا قزوه، امید مهدی‌نژاد، علی‌محمد مؤدب، محمدحسین نعمتی، فائزه زرافشان، رضا یزدانی، میلاد حبیبی، امید مهدی‌نژاد و محمدرضا شفیعی به همت مرکز موسیقی حوزه هنری و با مشارکت بنیاد شهید سلیمانی تولید شده است. ضمن اینکه همراه با تولید این آلبوم، «پویش ملی سرود قهرمان من» نیز آغاز شد. این پویش به بازخوانی قطعاتی از این آلبوم و لبآهنگ می‌پردازد.

پوئم سمفونی «سرباز»

پوئم سمفونی «سرباز» نیز یکی دیگری از محصولات معتبر موسیقایی با موضوع و محوریت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی است که چندی پیش توسط امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همکاری مرکز موسیقی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و ارکستر سمفونیک سازمان صدا و سیما در اختیار مخاطبان قرار گرفت.

پوئم سمفونی «سرباز» تولید معاونت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با همکاری مرکز موسیقی حوزه هنری و ارکستر سمفونیک صدا و سیما منتشر شد. پوئم سمفونی «سرباز» با آهنگسازی آرمان مهربان و شعر علی‌محمد مؤدب در پنج موومان با عناوین «سرباز»، «الله اکبر»، «میهن»، «پیکار»، «پدر» و «فتح» ساخته شد. امیرحسین سمیعی، خوانندگی این اثر را برعهده داشت.

«قاسم هنوز زنده است» با صدای غلامرضا صنعتگر

ساخت و انتشار آهنگ «قاسم هنوز زنده است» با صدای غلامرضا صنعتگر و با شعری از «میلاد عرفان‌پور» از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری یکی از اقدامات واکنش سریع حوزه هنری به شهادت سردار سلیمانی بود.

آهنگ «قاسم هنوز زنده است» با  آهنگسازی «محمدرضا چراغعلی» و با مشارکت حوزه هنری مرکز سیستان و بلوچستان تولید شده است. آهنگ «قاسم هنوز زنده است» از معروف‌ترین آثار موسیقی ساخته شده برای شهادت حاج قاسم است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند