«ادبیات، فیلم، فرهنگ» در دوشنبه‌های نقد کتاب سوره

02:000

معاونت پژوهشی دانشگاه سوره با همکاری دانشکده هنر این دانشگاه، دهمین جلسه نقد و بررسی کتاب را دوشنبه اول دی‌ماه به صورت آنلاین برگزار می‌کند.


به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از روابط عمومی دانشگاه سوره، به همت معاونت پژوهشی دانشگاه و با همکاری دانشکده هنر سوره، دهمین جلسه نقد و بررسی کتاب، روز دوشنبه اول دی‌ماه ۹۹ به صورت آنلاین برگزار می‌شود.
در این برنامه، کتاب «ادبیات، فیلم، فرهنگ: اصول و مبانی نقد» اثر مایکل رایان ترجمه محسن فخری با حضور امیرعلی نجومیان و میزبانی رامتین شهبازی از ساعت ۱۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰ به بوته نقد گذاشته خواهد شد.
مایکل رایان نویسنده این‌کتاب استاد مطالعات ادبی و سینمایی دانشگاه تمپل آمریکاست. او مؤلف آثار فراوانی از جمله کتاب «جُنگ نظریه ادبی» (۲۰۰۷) همراه جولی روکین و ویلی بلک‌ول، نظریه ادبی: مقدمه‌ای کاربردی (۲۰۰۷) همراه ویلی بلک‌ول و «مطالعات فرهنگی: مقدمه‌ای کاربردی» (۲۰۱۰) همراه ویلی بلک‌ول است.«ادبیات، فیلم، فرهنگ: اصول و مبانی نقد» گام به گام به‌سمت کسب مهارت در نقد می‌رود و به خواننده می‌آموزد که چه‌طور به‌شیوه‌ای نقادانه به دنیا بیندیشد و از مفروضات، ارزش‌ها و ایده‌های فرهنگی که بر آن‌ها متکی‌ست بیشتر مطلع شود. این‌کتاب به مدد مثال‌های ارائه‌شده، تمرکز بر استدلال و ایجاد ترکیبی بدیع از مطالعات ادبی، فرهنگی و سینمایی منبعی مهم و ضروری برای دانشجویان و خوانندگان تازه‌کار در عرصه نقد فرهنگی به‌شمار می‌رود.این‌کتاب شامل اصول و مبانی به‌روز نقد معاصر است، و به‌جز فصول فرمالیسم، ساخت‌گرایی، نقد روانشناختی و تاریخی، نقدهای جدیدتر و پیشرویی مثل نظریه تکامل، مطالعات شناختی و نقد اخلاقی و نقد بومی را هم پوشش می‌دهد.
دانشگاه سوره با هدف آشنا سازی دانشجویان و علاقمندان به آثار علمی در حوزه هنر و در راستای رسالات آموزشی و پژوهشی خود این سلسله برنامه را تدارک دیده است. به همین منظور عموم علاقمندان به صورت آزاد می توانند روز دوشنبه اول دی ماه ساعت ۱۸:۰۰ با مراجعه به آدرس https://sibad.soore.ac.ir/Classrooms/ShowWebinar/bookreview وارد برنامه شوند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند