اختتامیه یازدهمین جشنواره شعر و داستان «شاهوار» برگزار شد

02:550

به همت حوزه هنری سمنان، آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره استانی شعر و داستان «شاهوار» برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره استانی شعر و داستان «شاهوار» به‌صورت زنده و از طریق فضای مجازی برگزار و منتخبان این دوره از جشنواره معرفی شدند.

در ابتدای این آیین، سرپرست حوزه هنری استان سمنان، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهید سید مرتضی آوینی و تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: پس از تجربه ۷ دوره برگزاری جشنواره «شاهوار» به صورت استانی و ۳ دوره به شکل منطقه‌ای، یازدهمین دوره از این جشنواره به منظور ایجاد انگیزه بین هنرمندان برای گردآوری و چاپ مجموعه شعر و داستان، با رویکردی جدید و متفاوت برگزار شد.

مصطفی حسینی افزود: هدف یازدهمین جشنواره شعر و داستان «شاهوار»، تولید و چاپ آثار و معرفی هنرمندان استان به جامعه ادبی، با رویکرد مجموعه شعر و داستان بود که با استقبال شایسته شاعران و نویسندگان استان همراه بود.

وی بیان کرد: آیین اختتامیه جشنواره به صورت حضوری و در فضای باز در هفته هنر انقلاب، پیش‌بینی شده بود که متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از انتشار این ویروس، شاهد برگزاری این مراسم به شکل مجازی هستیم.

در ادامه برنامه مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور نیز با تبریک هفته هنر انقلاب گفت: به خاطر شرایط فعلی متأسفانه این موقعیت فراهم نشد تا برگزیدگان این دوره از جشنواره را به صورت حضوری و روی صحنه تشویق کنیم و به ناچار در این فضا در خدمتشان هستیم.

عباس محمدی افزود: برگزاری جشنواره در طول چندین سال و به صورت مداوم نشان از تلاش و همت برگزارکنندگان آن دارد که در اینجا از همه همکاران بابت برگزاری یازده دوره از این جشنواره تشکر می‌کنم.

وی گفت: انتخاب شیوه این دوره از جشنواره که محصول‌محور است و از نویسندگان و شاعران با چاپ آثارشان حمایت می‌شود، بسیار ارزشمند است.

محمدی تأکید کرد: رویکرد بومی‌گرایی این جشنواره نیز قابل تحسین است که حتی در جشنواره‌های معتبر جهانی توجه ویژه‌ای به آن می‌شود و برگزیدگان جشنواره‌ها نیز به خاطر ریشه‌های بومی‌گرایی به عنوان منتخب معرفی می‌شوند.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور ابراز امیدواری کرد با عادی شدن شرایط، برنامه‌ها به‌صورت حضوری برگزار شود.

در انتهای مراسم، منتخبان یازدهمین جشنواره استانی شعر و داستان «شاهوار» معرفی شدند که در بخش شعر: علیرضا دهقانیان رتبه اول، محمدرضا عرب یارمحمدی رتبه دوم، آرزو بسطامی رتبه سوم و از مصطفی دهقان نیز در این بخش تقدیر به عمل آمد.

در بخش داستان نیز الهه طاهریان رتبه اول، راضیه بهرامی‌راد رتبه دوم و عماد عبادی رتبه سوم را کسب کرد.

شایان ذکر است، ۵۹ مجموعه اثر از ۵۶ شاعر و نویسنده استان سمنان به دبیرخانه جشنواره «شاهوار» رسید که شاعران استان ۲۸ مجموعه شعر و نویسندگان استان نیز ۳۱ مجموعه داستان را به دبیرخانه یازدهمین جشنواره استانی شعر و داستان «شاهوار» ارسال کردند.

ساسان ناطق، محمدرضا بایرامی و شهریار عباسی در بخش داستان و عبدالحمید ضیایی، حمیدرضا شکارسری و عبدالجبار کاکایی در بخش شعر، از اعضای هیئت داوران این دوره از جشنواره «شاهوار» بودند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند