اختتامیه کارگاه هم‌آفرینی منطقه‌ای «بیرق رشادت»

02:000

به همت حوزه هنری استان اردبیل، وبینار منطقه‌ای تصویرسازی «بیرق رشادت» با حضور هنرمندان حوزه‌های هنری استان‌های شمالغرب کشور برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، این وبینار منطقه‌ای، به مناسبت فرا رسیدن نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی روز چهارشنبه 10 دی‌ماه، با حضور سیدمحمدحسین بلاغی رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی، احد هوشمند قره‌باغ رئیس حوزه هنری استان آذربایجان غربی، امیر نعمتی رئیس حوزه هنری استان زنجان، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل و هنرمندان تصویرساز استان‌های شرکت‌کننده به‌صورت هم‌زمان و زنده برگزار شد.

امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل با یادآوری رشادت‌های سردار سلیمانی و یاران همرزمش در این رویداد هنری گفت: این وضعیت و دوری از هم نباید در تولید آثار هنرمندان تأثیر سوء گذاشته و انگیزه‌های ما را جهت استفاده از انرژی یکدیگر کم کند. لذا هدف از برگزاری این کارگاه تولید اثر، تمرین هم‌افزایی منطقه‌ای و استفاده از پتانسیل‌های موجود در هنرمندان این استان‌ها است و برنامه‌ریزی بیشتر را برای برنامه‌های آینده در واحدهای دیگر هنری به صورت مشارکتی می‌طلبد.

در ادامه رؤسای حوزه‌های هنری استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان نیز ضمن حضور در وبینار و ایراد سخنرانی، برگزاری این رویداد را ابتکار و ایده‌ای نو در جهت همکاری و مشارکت حوزه‌های هنری در تولید اثر دانسته و بر ادامه و تقویت رویدادهایی مانند این تأکید کردند.

در پایان نخستین کارگاه هم‌آفرینی مجازی منطقه‌ای تصویرسازی «بیرق رشادت»، از آثار تولید شده توسط «توحید توانایی رشید» از آذربایجان غربی، «شیرین مرزبان» از اردبیل، «قاسم برادران» از آذربایجان شرقی و «کاظم باقری‌نیا» از استان زنجان رونمایی شد.

گفتنی است، «بیرق رشادت» عنوان ورک‌شاپ مجازی هنرهای تجسمی شمال‌غرب کشور است که در رشته تصویرسازی و با حضور هنرمندان استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل و با موضوعات ارج نهادن به مقام و جایگاه والای شهید حاج قاسم سلیمانی، محور مقاومت تجلی ایمان راستین سردار سلیمانی و یاران شهیدش و خلق جلوه‌های بارز بصری از یک عمر جانفشانی‌های سردار شهید سلیمانی و به همت حوزه هنری اردبیل و مشارکت حوزه‌های هنری استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند