اختتامیه همایش ملی «انقلاب اسلامی و افق تمدنی آینده» برگزار شد

02:310

مراسم اختتامیه همایش ملی انقلاب اسلامی و افق تمدنی آینده پس از برگزاری چندین نشست تخصصی روز سه‌شنبه ۳ اسفند‌ماه در پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این مراسم با حضور جمعی از فرهیختگان و شخصیت‌های علمی و فرهنگی کشور، به همت دانشگاه جامع امام حسین(ع)  و با مشارکت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، سایر نهادها و دستگاه‌های ذیربط  در سالن سوره مهر حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این همایش دکتر محمدحسین رجبی دوانی، دبیر علمی  همایش، به تبیین و تعریفی از تمدن پرداخت و در ادامه آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری، دکتر اصغر طاهرزاده و دکتر حسین کچویان نیز مطالب خود را در حوزه مطالعات تمدنی، بیان کردند، همچنین گفتگوی علمی دکتر عطاالله بیگدلی، دکتر سجاد صفارهرندی و دکتر میلاد دخانچی با موضوع «ایران آینده از افول تا تمدن» یکی دیگر از برنامه‌های این همایش بود.

پیش از این مراسم، ۱۱۰ مقاله به دبیرخانه همایش، ارسال و مورد پذیرش قرار گرفته بود و ۹ دانشگاه و پژوهشگاه کشور همزمان با دهه فجر میزبان برگزاری پیش ‌همایش در محورهای نه‌گانه همایش بودند. این پیش همایش‌ها با حضور و سخنرانی اساتید شاخص، ارائه مقاله‌های منتخب و برگزاری مباحثه و گفتگوی علمی کارشناسان حوزه مورد بحث همراه بوده و میزبانی هر محور را یکی از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور برعهده داشته است.

در پایان این همایش از مراکز و مجموعه های پژوهشی و مطالعاتی، مؤلفین کتب منتخب، مقاله های برتر و اساتیدِ حوزه مطالعات تمدنی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

 

 

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند