اختتامیه همایش آموزشی تئاتر بچه های مسجد مازندران «محرابیان» برگزار شد

01:070

با اجرای ۴ نمایش مسجدی برگزیده در آمفی تئاتر حوزه هنری مازندران، اختتامیه نخستین همایش آموزشی تئاتر بچه های مسجد مازندران «محرابیان» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، اختتامیه نخستین رویداد آموزشی تئاتر بچه های مسجد « محرابیان» ۷ مهر سال جاری با حضور گروه های نمایشی از سراسر مازندران، برگزار شد.

پس از رقابت ۱۸ گروه نمایشی ویژه مساجد و اجرا در شهرستانهای مختلف مازندران و در نهایت ۱۳ کار به بازبینی نهایی رسیدند که در اختتامیه، ۴ اثر برگزیده از گروههای یاد شده به عنوان منتخب معرفی شدند.

مهدی معصومی گرجی رییس حوزه هنری مازندران در این رویداد فرهنگی هنری گفت: هدف از برگزاری جشنواره بچه های مسجد کشف استعدادهای هنری در مقطع نوجوانان و جوانان بوده و دیگر رویکرد آن ارائه و گسترش نمایش های کوتاه در مساجد و تبدیل شدن آن به یک فرهنگ عمومی در قالب رخدادی مردمی است.

وی افزود: از ویژگی های این دوره علاوه بر حضور شرکت کنندگان از غرب تا شرق مازندران، این بوده که برخی از شرکت کنندگان برای اولین بار بر روی صحنه، نمایش اجرا کردند و این نشان دهنده تحقق یکی از مهمترین اهداف بچه های مسجد (بهره گیری از استعدادهای هنری افراد علاقمند و غیرحرفه‌ای) است.

همچنین در روز اختتامیه مسلم خردمند، مهدی نصرالله زاده، حامد مربوط صادق و محمد طالبی (به ترتیب) به عنوان مربیان نمایش های «ساعت حرکت» به کارگردانی اشرف السادات غریب مازندرانی «رخت شور» به کارگردانی رها شکوهی «حراج» به کارگردانی میلاد عبدی و « چادر سفید» به کارگردانی محمد طالبی به عنوان برگزیدگان همایش استانی بچه‌ها ی مسجد انتخاب شدند.

در ادامه، آرزو برند به عنوان مربی خلاق و امید و نوید فلاح (بازیگران نمایش پناهگاه) و سحر گودچاهی، نداسلیمانی و عسل نوری (بازیگران نمایش چادر سفید) به عنوان بازیگران نوجوان و نقش اولی (در رویداد رسمی) تقدیر شدند.

رویداد نمایشی محرابیان پس از برگزاری چند دوره جشنواره بچه‌ها ی مسجد در کشور با رویکرد آموزشی و اجرای شهرستانی و حاشیه شهر برای نخستین بار توسط مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری طراحی و اجرا شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند