اختتامیه نخستین مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» برگزار می‌شود

01:290

ایوب آقاخانی، مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و طراح و دبیر نخستین دوره‌ مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» از برگزاری اختتامیه‌ این دوره روز ششم اسفندماه ساعت ۱۶ در سالن مهر حوزه‌ هنری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» از طرف مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ی هنری با رویکرد اقتباس از چهار اثر کهن ادبیات ایران در دل شرایط کرونایی حاکم بر تئاتر همزمان با روز قلم (چهاردهم تیرماه) با انتشار فراخوان خود شروع به کار کرد و طبق مندرجات فراخوان نخستِ آن هدف از برگزاری این مسابقه، توجه به زبان معیار، توجه به گنجینه ادبیات کهن ایران و تقویت بنیه درام‌نویسی کشور بود.

هیئت‌ داوران این مسابقه با انتخاب ایوب آقاخانی، متشکل از آقایان دکتر قطب‌الدین صادقی، دکتر سعید اسدی، و عبدالحی شماسی، بیش از هشتاد اثر از نوزده استان کشور را بررسی کرده و برگزیدگان خود را در آیین اختتام نخستین دوره معرفی خواهند کرد.

در این مراسم از نخستین جلدهای کتاب‌های «فصل سفید» که آثار نهایی و چاپ‌ شده‌ شرکت‌کنندگان در دور نوین پروژه جامع ملی آموزش نمایشنامه‌نویسی «چهارفصل تئاتر ایران» و همچنین از فراخوان دوم مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی اقتباسی سراسری «چهارراه» در حضور چهره‌های فرهنگی، نامزدهای جایزه‌ دور نخست و اصحاب رسانه و مطبوعات رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند