اختتامیه «مستندنگاری پیاده‌روی اربعین اصفهان» برگزار شد

03:000

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز فراخوان «مستندنگاری از رویداد پیاده‌روی اربعین اصفهان» با حضور حجت‌الاسلام محسن کریمی دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اصفهان و احمد نوری سرپرست حوزه هنری استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سرپرست حوزه هنری اصفهان با اشاره به اتفاق ویژه‌ای که به دلیل محدودیت‌های کرونایی در اربعین امسال در اصفهان رخ داد، گفت: پیاده‌روی از درب منازل تا گلستان شهدای اصفهان در اربعین، کار ویژه‌ای بود که به صورت نمادین برگزار شد و این اتفاق حال و هوای ویژه‌ای را در اصفهان رقم زد.

وی ادامه داد: این کار یک حرکت خودجوش مردمی بود که نقش اصلی آن را تمامی اقشار مختلف مردم اصفهان ایفا کردند و ما به دلیل اینکه این رویداد برای همیشه ثبت و ضبط شود، فراخوان «مستندنگاری از پیاده‌روی اربعین» را منتشر کردیم که حرکت خوبی بود و آثار ماندگاری در آن ارائه شدند و ثبت لحظات این رویداد به صورت تصویری و مکتوب اتفاق افتاد.

نوری ضمن اظهار امیدواری برای ادامه این حرکت در سال آینده خاطرنشان کرد: با توجه به استقبالی که از این حرکت در اصفهان بود، امکان برگزاری آن در سال‌های آتی نیز وجود دارد و امیدواریم این حرکت به ترویج بیشتر فرهنگ عاشورا منجر شود.

پیاده‌روی اربعین عنایتی از جانب شهدا

حجت‌الاسلام محسن کریمی دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اصفهان به عنوان مهمان ویژه مراسم اختتامیه تصریح کرد: تمامی دستگاه‌ها در پیاده‌روی اربعین به خوبی به میدان آمدند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم قصد داشتند که امسال به مراسم اربعین در کشور عراق بروند ولی به دلیل کرونا با بسته بودن مرزها مواجه شدند، افزود: ما فکر نمی‌کردیم که مردم از صبح زود به خیابان‌ها بیایند و از این حرکت به خوبی استقبال کنند و در عین حال در این رویداد ما شاهد صحنه‌های زیبایی از همدلی بودیم، بسیاری از افراد اولین بار بود که به گلستان شهدا می‌آمدند.

کریمی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین بخش این رویداد مردمی بودنش است، شیرینی این اتفاق در این بود که هر کس با هر بضاعتی که داشت در این رویداد شرکت کرد. دستگاه‌های دولتی پشتیبان این رویداد بودند و مردم همه، هم مهمان و هم میزبان بودند.

وی اصفهان را شهر شهیدان دانست و این رویداد را عنایتی از جانب شهدای اصفهان به مردم خواند و تأکید کرد: ما در تاریخ شفاهی و در ماندگار کردن حرکت‌های این چنینی ضعیف عمل کرده‌ایم، اما خوشبختانه با این فراخوان «مستندنگاری از پیاده‌روی اربعین» که توسط حوزه هنری منتشر شد، توانستیم بخشی از این حرکت‌های مردمی را ماندگار کنیم.

گفتنی است، در فراخوان «مستندنگاری از پیاده‌روی اربعین» در مجموع ۱۰۷ اثر در چهار بخش عکاسی حرفه‌ای، عکاسی با موبایل، کلیپ، مکتوب ارائه شدند که در نهایت در هر بخش یک نفر به عنوان نفر برگزیده انتخاب و تقدیر شد.

در بخش عکاسی حرفه‌ای روح‌الله جوانی، در بخش کلیپ علی بیدرام، در بخش مکتوب شکیبا شیردشت‌زاده، و در بخش عکاسی با موبایل فرزانه نجفی به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند