با میزبانی رادیو فرهنگ؛
اختتامیه رادیویی پنجمین جشنواره پرده‌خوانی و نقالی غدیر برگزار شد

02:000

پنجمین جشنواره نقالی و پرده‌خوانی غدیر با عنوان نقالان علوی با حضور کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، علیرضا حبیبی مدیر رادیو فرهنگ، محسن میرزا علی ملقب به مرشد میرزا علی دبیر و عضو هیات انتخاب آثار و به همراه جمعی از فرهنگیاران و نقالان عصر روز گذشته ۲۶ تیر در استودیو شماره یک ساختمان رادیو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، اختتامیه رادیویی پنجمین جشنواره پرده‌خوانی و نقالی غدیر عصر روز گذشته ۲۶ تیرماه با معرفی برگزیدگان برگزار شد.

رادیو فرهنگ در رویداد نقالان علوی حضور دارد و تا ۲۹ تیر هر شب نقالی علوی را از رادیو فرهنگ پخش می‌کند.

نفرات برتر پنجمین جشنواره نقالان علوی به شرح زیر است:

بخش نوجوان:

نفر اول فاطمه موسوی

نفر دوم آرمین عیسی‌آبادی

نفر سوم مشترک آتنا بیات و ریحانه الله‌وردی

بخش بانوان بزرگسال:

نفر اول فاطمه زارعی

نفر دوم فاطمه حیدری‌فر

نفر سوم مشترک نگار بهریسی و الهی تاجیک

بخش آقایان:

نفر اول علی عظیمی

نفر دوم مشترک محمد رفیع‌شیخیو مهرداد کاوسی

نفر سوم پویا بازرگان

تقدیر ویژه محمد شنوایی

در ادامه این مراسم امیر صادقی، روایتگر آیینی و شاهنامه پژوه پیشکسوت، ابیاتی را که فی‌البداهه درباره این مراسم سروده بود در بیش از سی بیت سرود.

اهدای لوح فرهنگیار ملی از طرف رادیو فرهنگ به مرشد علی ناری و دکتر امیر صادقی ۲ چهره نقالی کشور از دیگر بخش‌های این برنامه بود. قدردانی و اهدای لوح تقدیر به ۴۰ نقال کودک، نوجوان و بزرگسال پایان بخش این مراسم بود.

گفتنی است، فراخوان پنجمین دوره نقالان علوی با موضوعات «پرداختن به اهمیت مباهله از منظر آیه ۶۱ سوره آل عمران»، «بیان داستان مباهله و واقعه غدیر و معرفت شناسی سیرۀ زندگانی امیرالمومنین علیه السلام » و «نقش واقعه غدیر و مباهله در پذیرش ولایت و ولایت پذیری در زمان معاصر» اوایل تیر ماه سال جاری از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری منتشر شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند