اختتامیه «استاپ‌موشن خانگی»| مافی: آثار بخش نوجوان ما را شگفت‌زده کرد

02:000

عضو هیئت داوری آثار نخستین جشنواره بین‌المللی پویانمایی «استاپ‌موشن خانگی» در آیین پایانی نخستین جشنواره بین‌المللی پویانمایی «استاپ‌موشن خانگی» از کیفیت بالای آثار بخش نوجوان این رویداد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امیررضا مافی، مدیر مرکز انیمیشن حوزه هنری و عضو هیئت داوری آثار نخستین جشنواره بین‌المللی پویانمایی «استاپ‌موشن خانگی»، در مراسم پایانی این جشنواره به نمایندگی از دیگر اعضای داوران این رویداد گفت: فرم و محتوا دو موضوع مورد توجه داوران بود که در هر دو موضوع از آثار بخش نوجوان بسیار شگفت‌زده شدیم.

مافی افزود: همه داوران آثار را تک تک دیده بودند و در جلسه جمع‌بندی هم چند بار آثار را به اتفاق دیگر داوران ارزیابی کردیم.

عضو هیئت داوری آثار نخستین جشنواره بین‌المللی پویانمایی «استاپ‌موشن خانگی» ادامه داد: استعدادهای بسیاری را در شهرستان‌های کشور با برپایی این جشنواره یافتیم. باید با تمرکززدایی در تهران ضمن کشف استعدادهای این تکنیک، آموزش را نیز در دستور کار خود قرار دهیم.

مافی در مورد برنامه‌های آموزشی این جشنواره گفت: مربیانی را باید به‌صورت آنلاین آموزش بدهیم تا آنها با کودکان و نوجوانان در محل سکونت خودشان کار کنند. اما استاپ‌موشن نیازمند دقت بسیار است تا به درستی آموزش داده و درست هدایت شود.

وی افزود: خلاقیت شرکت‌کنندگان این جشنواره بسیار ستودنی بود. امید است این رویداد آغازی بر ورود جدی‌تر به این عرصه باشد.

مدیر مرکز انیمیشن حوزه هنری ادامه داد: استاپ‌موشن می‌تواند بستری برای تولید محتوای مناسب برای گروه‌های سنی کودک و نوجوان باشد و اشاعه دهنده اخلاقیات باشد.

مافی در پایان گفت: پیشاپیش به همه برگزیدگان تبریک می‌گویم و به دیگر شرکت‌کنندگان نیز می‌گو‌ییم که نگران نباشند؛ چرا که آثارشان با دقت بررسی شده و آنها را رها نخواهیم کرد، برنامه‌های آموزشی و تقویتی برای آنها داریم تا بتوانند آثار قابل ارائه‌ای را عرضه کنند.

برپایی اختتامیه این رویداد هم‌اکنون از درگاه‌های آپارات و اینستاگرام سپهر سوره هنر به صورت زنده در حال پخش است.

گفتنی است، نخستین جشنواره بین‌المللی «استاپ‌موشن خانگی» به همت حوزه هنری کودک و نوجوان، با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر، در قالب‌های عروسکی (مانند لگو)، خمیری، کات اوت (کاغذ، مقوا، پارچه)، اشیاء و پیکسلیشن در سه گروه کودک (۵ تا ۱۲ سال)، نوجوان (۱۲ تا ۲۰ سال) و بزرگسال برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند