معاون اداری و مالی حوزه هنری خبر داد؛
احیای سینماهای استان و دگرگونی چهره سینماهای شیراز

03:160

مدیران مالی و سینمایی حوزه هنری کشور با هدف احیای سینماهای استان و دگرگونی چهره سینماهای شیراز، در قالب دو هیئت جداگانه به این شهر سفر کردند.

به گزارش روابط‌ عمومی حوزه هنری، در این سفر دو روزه که با حضور مدیران امور اداری، امور سینمایی، کارشناسان فنی و عمرانی و … صورت گرفت، پس از بازدید از سینماها اعلام شد عملیات احداث یک پردیس سینمایی در آبان‌ماه در شیراز آغاز خواهد شد.

احیاء سینماهای استان از اولویت‌های مهم ماست

عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری و مالی حوزه هنری اظهار داشت: احیاء سینماهای شیراز و شهرستان‌های استان، یکی از اولویت‌های مهم حوزه هنری كشور است.

وی افزود: به مردم شریف و فرهنگ‌دوست شیراز مژده می‌دهم که در ماه جاری عملیات اجرایی پروژه بزرگ پردیس سینمایی پرسیا در بلوار زند شیراز آغاز خواهد شد.

قره‌داغی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد مردم شیراز همواره استقبالی شایسته از سینما داشته‌اند و حوزه هنری نیز به عنوان متولی بخش مهمی از سینماهای این شهر، تلاش می‌کند در شأن این مردم، امکانات سینمایی شایسته‌ای برای آنان فراهم کند.

سید مصطفی حسینی مدیرعامل مؤسسه بهمن سبز که هدایت امور سینماهای حوزه هنری را در کشور بر عهده دارد نیز در رأس هیئتی از مدیران و کارشناسان فنی این مؤسسه به شیراز سفر کرد.

وی پس از بازدید از سینماهای شیراز گفت: امیدواریم با حمایت مدیران ارشد حوزه هنری، مسئولين استان فارس به‌ويژه شهرداری كلان شهر شيراز و تلاش همکاران امور سینمایی بتوانیم زمینه‌ساز تحولی شایسته در سینماهای استان فارس و شهر شیراز باشیم.

وی افزود: به جز شهر شیراز، به شهرستان‌های استان نیز توجه داریم و در همین سفر نیز از برخی امکانات و فضاهای سینمایی در شهرستان‌ها بازدید کردیم تا به یاری خدا علاوه بر مرکز استان، بتوانیم در سایر شهرها نیز کاری در خور انجام دهیم.

********

دیدار مدیران حوزه هنری کشور با رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز نیز از دیگر بخش‌های این سفر بود که طی آن هر دو طرف بر ضرورت توجه ویژه به شیراز و زیرساخت‌های فرهنگی آن در حوزه فرهنگ و هنر تأکید کردند.

علی اکبر سلطانی با اشاره به منزلت و توانمندی‌های فرهنگی شهر شیراز ابراز امیدواری کرد حوزه هنری بتواند نقش شایسته و اساسی خویش را در حوزه فرهنگی علی‌الخصوص در عرصه سینماداری ایفا کند.

وی تأکید کرد: شورای اسلامی شهر شیراز نیز آمادگی دارد به سهم خویش در این عرصه کمک کند و شرایطی را فراهم آورد تا ایده‌های مدیران حوزه هنری برای احیای سینماهای استان و دگرگونی چهره سینماهای شیراز اجرایی شود.

هدف ما عدالت فرهنگی و توزیع متوازن امکانات فرهنگی است

وحید نمازی رئیس حوزه هنری استان فارس نیز در حاشیه این سفر اظهار داشت: شأن و منزلت شیراز فراتر از آن چیزی است که در حال حاضر وجود دارد و امیدواریم بتوانیم پاسخگوی منزلت فرهنگی مردم شیراز باشیم.

وی افزود: هدف ما عدالت فرهنگی، توزیع متوازن امکانات فرهنگی و توسعه كمی و كيفی مخاطبين برای عموم مردم شیراز است و تلاش می‌کنیم با راه‌اندازی مجموعه‌های مختلف سینمایی و احیاء و ارتقای داشته‌های موجود سینمایی و ایجاد ساير زيرساخت‌های فرهنگی مانند پلاتو، نگارخانه، كافه كتاب و…، این ایده‌ها را به مرحله عمل برسانیم.

نمازی گفت: ان‌شاءالله در ماه پیشِ رو، مردم فرهنگ‌دوست و هنرپرور شیراز، شاهد آغاز عملیات اجرایی پردیس سینمایی پرسیا در بلوار زند شیراز خواهند بود تا پس از سال‌ها، گامی اجرایی به سمت تحقق یکی از خواسته‌های به حق مردم این شهر برداشته باشیم.

شایان ذکر است، عمده سینماهای مرکزی شیراز توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی اداره می‌شود و با تحقق طرح احیاء این سینماها، به زودی چهره سینمایی شهر شیراز به طرز شایسته و ارجمند دگرگون خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند