احمدی: «فلسطین» برای هنر ایده‌پردازی می‌کند

03:000

صدیقه احمدی هنرمند تجسمی حاضر در بخش پوستر نمایشگاه «فلسطین تنها نیست» بیان کرد: مسئله و موضوع فلسطین به خودی خود ایده‌های بسیاری را به هنرمندان ارائه می‌دهد و  کار را برایشان به‌طور احساسی و عاطفی پیش می‌برد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، صدیقه احمدی گرافیست و طراح پوستر که در این رویداد هنرهای تجسمی شرکت کرده است، درباره اثر ارسالی خود به نمایشگاه «فلسطین تنها نیست» و تکنیک آن توضیح داد: کار من با تکنیک پیپر آرت (هنر کاغذ) ایجاد شده است. بدین ترتیب که بعد از اتود اولیه، هنرمند با استفاده از کاغذ فرم‌های دلخواه و مناسب خود را برش داده شده و با نورپردازی سایه‌های خوبی را در کار ایجاد می‌کند. این نورپردازی‌ها نیز با توجه به ایده پوستر متفاوت است و در بخش‌های مشخصی از آن صورت می‌گیرد.

وی درباره نمود و بازتاب هنر مقاومت در آثار حوزه تجسمی طی سال‌های اخیر عنوان کرد: به نظرم در سال‌های اخیر هنرمندان و دوستانی که هم در مباحث دینی و سیاست‌گذاری‌ها و هم هنر متعهد عمل کرده‌اند، فعال‌تر شده‌اند؛ به این دلیل که اساتید به جوان‌ترها بیشتر کمک کرده‌اند و همکاری خوبی بین هنرمندان پیشکسوت و جوان در جریان بوده است. شاید قبلاً این ارتباط کمتر وجود داشت و من وقتی دانشجو بودم و می‌خواستم با یکی از اساتید ارتباط برقرار کنم، هماهنگی سخت بود و خوشبختانه در سال‌های اخیر این ارتباط‌گیری جهش خوبی کرد. ایده‌های خوبی از سوی هنرمندان جوان مطرح شد. آنها در اجرای طرح‌هایشان از هنرمندان باتجربه کمک گرفتند و خروجی کار باکیفیت‌تر شد. این روند خوشبختانه ادامه‌دار هم بود و به‌نظرم هنرمندان دینی و ارزشی و انقلابی پیشرفت خوبی کرده‌اند.

وی با اشاره به علت استقبال ۶۶ کشور و شرکت ۳۰۰۰ اثر در نمایشگاه «فلسطین تنها نیست» گفت: وقتی یک جشنواره فراخوانی را ارائه می‌دهد، خواستار ارتباط بین مخاطبان و هنرمندان است. در این شرایط اگر تبلیغات بهتری صورت بگیرد، قطعاً خروجی بهتری را شاهد خواهیم بود. از سویی دیگر فلسطین یک موضوع و دغدغه جهانی و مشترک بین شیعیان و مذاهب و ادیان مختلف است و به نوعی جامعه جهانی نسبت به آن دغدغه دارد. همچنین مسئله و موضوع فلسطین به خودی خود ایده‌های بسیاری را به هنرمندان می‌دهد و این کار به شیوه دلی و عاطفی برای هنرمندان پیش می‌رود و نتیجه کارشان هم گویاتر و بهتر است. خود من در زمان خلق اثر به‌طور مشخص به موضوع اصلی «فلسطین» و جنایت و ظلم علیه آن فکر می‌کردم. این محدودیت و مشخص بودن موضوع برای یک اتفاق و جریان هنری، کیفیت کار را ارتقاء می‌دهد.

احمدی در پایان ابراز امیدواری کرد، جشنواره‌های تجسمی با نگاه مشخص و دقیق درباره یک موضوع برگزار شوند تا نتایج و آثار بهتری از طریق آنها تولید شود.

صدیقه احمدی فارغ‌التحصیل رشته طراحی گرافیک در مقطع کارشناسی و دارای مدرک کارشناسی ارشد تصویرسازی است و از سال ۹۳ تاکنون به‌طور جدی با پیوند این دو رشته و خلق آثاری متناسب با آن فعالیت حرفه‌ای خود را دنبال می‌کند.

گفتنی است، نمایشگاه کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» به دبیری سید مسعود شجاعی‌طباطبایی در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری در حال برگزاری است. این رویداد در آستانه روز قدس با شرکت ۳۰۰۰ اثر از سوی هنرمندان ۶۶ کشور دنیا برگزار شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند