اجرای نمایش خیابانی و ورکشاپ نقاشی برای ارتقای امنیت اجتماعی در یاسوج

05:180

به منظور تنویر افکار عمومی با زبان هنر و در راستای کمک به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در یاسوج، هنرمندان حوزه هنری کهگیلیویه وبویراحمد به یاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی آمدند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، شریف اسلامی رئیس حوزه هنری استان در حاشیه اجرای نمایش خیابانی و برگزاری ورکشاپ نقاشی گفت: امروز هنرمندان حوزه هنری تصمیم گرفتند در راستای کمک به اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی وکمک به پویش «نه به اسلحه؛ نه به خشونت؛ نه به نزاع» و محکوم کردن اتفاق های نگران کننده ای که در هفته های اخیر در سطح شهر افتاده است پا به میدان گذارند.

وی گفت: درگیری هایی امنیت روانی جامعه و شهروندان را به هم زده و هنرمندان استان تصمیم گرفتند که در راستای مسئولیت اجتماعی خودشان و برای بهبود فضای اجتماعی با زبان ماندگار و تأثیرگذار هنر، این را به مردم خوب استان متذکر شوند.

این مسئول هنری استان در ادامه اظهار داشت: خشونت به نفع هیچ کس نیست و ما در جامعه ای زندگی می کنیم که نیاز به همدلی و مهربانی داریم. امروز هنرمندان با آثار خودشان در حوزه تجسمی و نقاشی با هنرمندان گروه نمایشی با اثر خودشان و اجرای نمایش این پیام را به جامعه دادند که باید به خشونت و اسلحه و نزاع، نه بگوییم و در کنار هم، همدل و همزبان باشیم.

اسلامی اظهار امیدواری کرد: امید است مردم مان نیز این پیام را به دیگران برسانند تا جامعه ای بهتر، برای زندگی بهتر داشته باشیم.
وی افزود حوزه هنری با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مصمم شدند ۳ نمایش خیابانی در شهر یاسوج به اجرا گذارند و گروه های موسیقی و نمایش خیابانی نیز در این هفته، اجرای های خوبی را در سطح شهر خواهند داد.

وی گفت: نقاشی و گرافیک نیز از برنامه‌های است برای پویش نه به خشونت، نه به نزاع، و نه به اسلحه، در نظر گرفته شده است. امروز ۸ نفر از نقاشان و گروه نمایش به اجرای نمایش پرداختند و در روزهای آینده نیز هنرمندان بیشتری به این گروه ها افزوده خواهند شد.

شریف اسلامی رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه اظهار داشت: این آثار در فضای مجازی نیز به اشتراک گذاشته می‌شوند تا بتوانند تأثیر خود را بر جای بگذارند و نمایشگاه نقاشی نیز دایر خواهد شد.

سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در خصوص برخی اقدامات خشونت آمیز و استفاده از سلاح در استان و باز نشر گسترده این کلیپ ها در فضای مجازی اظهار داشت: متاسفانه در استان پخش چند کلیپ دارای صحنه های تیراندازی و خشونت بودند متأثر شده بود و یک احساس ناامنی، ناشی از باز نشرها در استان، تشدید شده است.

وی گفت: اقدامات قضایی نظامی و انتظامی در این مدت انجام شد، اما یکی از کارهای زیبا و ماندگاری که با زبان هنر به میدان آمد، کار نمایش و نقاشی در خصوص امنیت جامعه است که در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان به صحنه آمده است. به منظور تکمیل بخشی از اقدامات دستگاه قضایی و نیروی مقتدر انتظامی این اقدامات نیاز به تکمیل یک زنجیره دارد و امروز هنرمندان با احساس مسئولیت و دغدغه‌ای که داشتند به میدان آمدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اظهار کرد: در تابلوهای نقاشی این نقاشان، حرف‌های زیادی برای گفتن از استفاده نابجا از سلاح در یک مراسم عروسی یا عزا وجود دارد که چه خسارت‌های زیانباری را برای خود فرد و خانواده های بی گناه ایجاد کرده و چه افرادی که با اسلحه هایی که در دست خودشان بود، کشته شدند و یا چه افراد بی‌گناهی که، در اثر سهل انگاری این افراد، کشته شده اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در ادامه بیان داشت: بسیاری از پرونده‌هایی که در استان به سمت دادسرا سرازیر و به یک پرونده قطور منتهی می‌شوند و یا یک نزاع دسته جمعی و یا قتلی اتفاق می‌افتد، نشأت گرفته از یک اختلاف بسیار کوچک به علت مسائل مالی و یا تصادف و یا فحش و ناسزایی کوچک است که یک لحظه اتفاق می‌افتد و نیازمند این است که همه ی ما، در اندیشه هایمان تغییری ایجاد کنیم، و فرهنگ‌سازی کرده و والدین و نهادهای مرتبط نیز پای کار بیایند.

مدعی‌العموم مرکز استان در ادامه گفت: هنرمندان گروه تئاتر نمایش خیابانی استان امروز به زیبایی نشان دادند که استفاده ناروا و ناصواب از اسلحه در یک مراسم عروسی و عزا، ممکن است فرد را مورد حمله قرار دهد و یا آن فرد به عنوان قاتل دچار مسائلی می‌شود که خانواده‌اش هم بی تأثیر نیستند.

وی افزود: گروه نمایش خیابانی که در محوطه دادسرا اجرای هنر نمایش داشتند با زبان هنر، به همه ی مردم این پیام را انتقال دادند که بسیاری از پرونده‌های نزاع، قتل و استفاده از سلاح، ریشه در یک بحث و اختلاف کوچک دارد، و با یک دقیقه صبر و سکوت مان آن خشم کنترل و تمام می‌شود اما با رفتارهای غلط و کشاندن سایر اعضای خانواده، بستگان و فامیل به این دعواها، شاهد ایجاد یک نزاع دسته جمعی و ممکن است به قتل نیز منجر شود.

مدعی العموم مرکز استان ادامه داد: با اصلاح یک فرهنگ و کنار گذاشتن بی مورد و غیر ضروری استفاده از سلاح می توان از طلاق، بی سرپرستی یا بد سرپرستی فرزندان و یا مجازات جلوگیری کرد که متأسفانه در استان، بسیاری از مراسمات شادی به خاطر استفاده نابجا از اسلحه، تبدیل به مراسم عزا شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ضمن تشکر از هنرمندان، در ادامه اظهار داشت: هنرمندان با احساس دغدغه ای که نسبت به مسئله ی امنیت داشتند امروز پای کار آمدند و گروه های مختلف هنری در سطح شهر و جامعه و مردم به نوبه خود فرهنگ‌سازی خواهند کرد و همه ی اقشار، نخبگان و سازمان‌های مختلف، برای تغییر در این فرهنگ پا به میدان عمل بگذارند.

ملک حسینی در پایان گفت: امروز با زبان هنر هنرمندان گفتند با زبان اصلاح، و پرهیز از یک سری خرده فرهنگ ها یا مسائل ضد فرهنگی و با کنترل خشم و آموزش صبر و تحمل به فرزندانمان، می توان این مسائل را که برخی اوقات گریبانگیر مردم می شود، به شدت کاهش داد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند