اجرای سه روز نمایش «فرات تشنه است» به مناسبت اربعین در خرم آباد

01:170

نمایش «فرات تشنه است» تولید واحد نمایش حوزه هنری لرستان در روزهای ۱۴ لغایت ۱۶ شهریور ماه با حضور علاقمندان نمایش در تالار ماه حوزه هنری لرستان به روی صحنه رفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در نمایش «فرات تشنه است» به کارگردانی مسعود بیرانوند اتفاقات قیام عاشورا؛ حضرت ابوالفضل (ع) و امان نامه و ظلم یزیدیان نسبت به این خاندان روایت می شود.

این نمایش حماسه بزرگی را روایت می کند! در روز کربلا شیرمردی همچون حضرت عباس(ع) از وجودش می‌‌گذرد و حتی نمی‌تواند لب تشنه‌اش را با قطره‌ای آب تر کند به این سبب که کاروان چشم انتظار یک جرعه آب است
و این حماسه سراسر درس بزرگی است درس دلدادگی؛ غیرت؛ استقامت و شجاعت قمر بی هاشم و این سربلندی و عزت تا همیشه در تاریخ ماندگار خواهد ماند…

در این نمایش ۹ هنرمند رضا رضایی، عباس شیرزادی، عرفان احمدی، مبین یعقوبی، حسین امیدی، احمد ملک پور، یاسین شاهوردی، امیرحسین حاتمی و سید سجاد موسوی به ایفای نقش می پردازند.

لیست عوامل اجرایی نمایش عبارت است از: نویسنده: سیدحسین فدایی حسین، کارگردان: مسعود بیرانوند، شاعر: مختار شهرخ، دستیار کارگردان: عرفان احمدی، آهنگساز:محمد فرخ شاهی، اجرای نور:نگین امیری، اجرای موسیقی: کیمیا چنگایی، اجرای گریم: محمدرضا پشنگ، اجرای دکور: رحیم رحمتی، طراح پوستر: محمد مهدی سالاروند.

لازم به ذکر است، هر سه روز اجرای نمایش به شهید سرافراز سید نورخدا موسوی نقدیم شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند