اجرای سرود «ولایت ۱۴۰۰» در محضر مقام معظم رهبری

01:540

گروه سرود و همنوایی حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در دیدار با مقام معظم رهبری، سرود «ولایت  ۱۴۰۰» را اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سرود «ولایت ۱۴۰۰» از تولیدات حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی توسط گروه سرود و همنوایی این ارگان فرهنگی، در دیدار مردم تبریز با مقام معظم رهبری اجرا شد.

حوزه هنری استان همچون سال های گذشته، همزمان با دیدار مردم تبریز با مقام معظم رهبری به مناسبت قیام ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶، جهت تولید و نشر سرود ولایت اقدام کرده است که امسال نیز پس از انتشار فراخوان شعر ولایت بیش از ۴۰ عنوان شعر به دبیرخانه حوزه هنری استان ارسال شد و در پایان از میان این اشعار، اساتید حوزه شعر و ادبیات با همکاری آهنگسازان، تصمیم به استفاده از شعر مرتضی طوسی در این سرود نمودند.

این سرود توسط گروه ۱۸ نفره ی سرود و همنوایی حوزه هنری استان که منتخبی از گروه های سرود کل استان می باشد و همچنین برای نخستین بار گروهی متشکل از نوجوانان و بزرگسالان است، به دو زبان ترکی آذربایجانی و فارسی همخوانی شد؛ آهنگسازی این سرود توسط میثم ناعمی صورت گرفته است.

این سرود با هدف عرض ارادت مردم آذربایجان به مقام معظم رهبری و همچنین تجدید بیعت با آرمان های امام راحل (ره) سروده شده است؛ محتوای سرود «ولایت ۱۴۰۰» شامل اعلام بیعت مردم آذربایجان با مقام معظم رهبری، وحدت و انسجام ملی، اقتدار و عزت جهانی، ویژگی های غیرتمندانه مردم آذربایجان، امید و نگاه به آینده، جبهه مقاومت و … است

در پایان مقام معظم رهبری از اجرای سرود توسط گروه سرود حوزه هنری استان تقدیر کردند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند