در دومین سوگواره «شبیه حسین»؛
اجراهای پایانی با مجلس «شهادت امام حسین (ع)» و «بازار شام» میزبان مخاطبان می‌شود

01:460

دومین سوگواره تعزیه‌خوانی «شبیه حسین (ع)» با اجرای مجلس «شهادت امام حسین (ع)» و «بازار شام» به پایان می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، دومین سوگواره تعزیه‌خوانی «شبیه حسین (ع)» که از ۱۵ شهریورماه در محوطه باز حوزه هنری اجراهای خود را آغاز کرده بود به گام‌های پایانی رسید. این سوگواره امشب ‌شنبه ۲۰ شهریورماه به استقبال مجلس تعزیه‌خوانی «شهادت امام حسین (ع)» می‌رود و فردا شب ۲۱ شهریورماه با اجرای مجلس «بازار شام» به کار خود پایان می‌دهد.

گفتنی است، دومین سوگواره تعزیه‌خوانی «شبیه حسین (ع)» از ۱۵ تا ۲۱ شهریورماه با دبیری محسن میرزاعلی در حیاط حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء ضمن پخش از فضای مجازی، میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

علاقه‌مندان برای مشاهده زنده و برخط اجراهای این سوگواره می‌توانند به صفحه اینستاگرامی @hoze.honari و سایت www.tva.tv مراجعه کنند.

استاد رضا حیدری، عباس حیدری، عباس جواهری، مرتضی صفاریان، محمد رضایی، محسن هاشمی، حسن نرگس‌خانی، محمود معینی، سعید نبئی، عباس صالحی، علی صدیقیان، خلیل پیریایی، جواد فلاحتی، مسعود حجازی‌مهر، سید امیر صالحی، استاد اسماعیل محمدی، استاد ابراهیم میرزاعلی و حسن فیاض از جمله مهم‌ترین هنرمندانی هستند که دومین سوگواره «شبیه حسین (ع)» از وجود آنها بهره‌مند خواهد شد.

همچنین همزمان با برپایی این سوگواره، گالری ابوالفضل عالی میزبان مجموعه‌ای از ابزار و لوازم‌های تعزیه در حوزه‌های البسه، ابزار و تجهیزات، ماسک‌ها و عروسک‌ها و نسخ تعزیه خواهد بود. این موزه سیار ۱۶ شهریورماه افتتاح خواهد شد و تا ۲۳ شهریورماه آماده خدمت به علاقه‌مندان خواهد بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند