اثر موسیقایی «ایثار ادامه دارد» رونمایی شد

01:470

اثر واحد موسیقی حوزه هنری خراسان جنوبی با موضوع مدافعان سلامت رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، اثر موسیقایی «ایثار ادامه دارد» با موضوع مدافعان سلامت و مدافعان وطن در یادواره شهدای زن استان خراسان جنوبی با حضور نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و جمعی از مسئولین و هنرمندان استان رونمایی شد.

سرود از مردمی‌‌ترین مصنوعات ادبی است که با طیف وسیعی از مردم ارتباط برقرار می‌‌کند. ویژگی‌های سرود را می‌‌توان در دو حوزه‌ ظاهری و محتوایی بیان کرد. سرود قابلیت فوق‌‌العاده‌‌ای برای بازگو کردن احساسات جمعی و ملی یک قوم و ملت نیز دارد. به‌طور طبیعی سرود با حماسه و مسائل اجتماعی و جمعی همراه است و در عرصه‌‌های گوناگون زندگی اجتماعی ورود پیدا کرده است.

در تاریخ انقلاب خودمان نیز سرود، عامل ایحاد وحدت کلمه و شورآفرینی در نیروهای مردمی و راهپیمایی‌ها بود. سرودهای انقلاب اسلامی به‌ حدی تأثیرگذار و عمیق بودند که اگر امروز سرودهای انقلاب را از حافظه‌ تاریخی خودمان پاک کنیم و آن را نادیده بگیریم، شاید خاطره‌ مشترک و زنده‌‌ای برای ما باقی نماند. تمام تصویری که نسل انقلاب و نسل‌های پس از آن، از حرکت مردم در انقلاب اسلامی دارند با سرودهای انقلاب درآمیخته است.

حوزه هنری خراسان جنوبی نیز در همین راستا چند سالی است که به‌صورت ویژه از گروه‌های سرود مردمی و تخصصی حمایت کرده و آثار ارزشمندی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

«ایثار ادامه دارد» عنوان تازه‌ترین اثر موسیقایی حوزه هنری خراسان جنوبی است که به همت واحد موسیقی حوزه هنری استان تولید شده است.

عوامل تولید این اثر به شرح زیر است:

شعر و ملودی: علیرضا کوچی

آهنگسازی، تنظیم، میکس و مسترینگ: مجید نصری

با اجرای مشترک گروه تواشیح و مدیحه‌سرایی ذکر وابسته به مؤسسه قرآنی تسنیم ذکر و گروه سرود مصباح.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند