اثر شاعر کهگیلویه و بویراحمدی رتبه سوم جایزه قیصر امین‌پور را کسب کرد

02:000

کتاب شعر «زاویه» سروده رحمت‌الله رسولی‌مقدم، رتبه سوم چهارمین دوره جایزه کتاب سال دفتر شعر جوان را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: جایزه کتاب سال شعر دفتر جوان با هدف شناخت استعدادهای جوان و تشویق و معرفی آنها به جامعه از سال ۸۵ آغاز به کار کرد و از سال ۸۷ این جایزه با نام گذشته و به یاد قیصر امین‌پور (۱۳۳۸ تا ۱۳۸۶) به کار خود ادامه داد، ولی یک سال بعد به دلیل تغییر مدیر عامل وقت دفتر شعر جوان برگزاری آن متوقف شد و از سال ۹۶ با مدیریت جدید برگزار می‌شود.

حمید حسینیان گفت: امسال در چهارمین دوره برگزاری آن ،شاعران متولد سال ۶۸ به بعد که در سال گذشته کتاب چاپ کرده‌اند، از ۳۰ مرداد تا ۱۰ مهرماه ۹۹ فرصت داشتند آثار خود را به دبیرخانه این دفتر ارسال کنند.

وی افزود: کتاب مجموعه شعر «زاویه» در قالب غزل در سال ۹۸ توسط انتشارات ایهام منتشر شد که امسال توانست از میان 10 اثر برگزیده در مرحله اول این دوره از جایزه قیصر امین‌پور رتبه سوم را از آن خود کند.

حسینیان گفت: این شاعر جوان توانسته بود با مجموعه دیگرِ خود با عنوان «زیر انگشت‌های تشریح»، در دوره پیشین این جایزه، رتبه تقدیری را کسب کند.

وی اضافه کرد: رحمت الله رسولی مقدم متولد ۱۳۶۹ در روستای هفت چشمه از توابع شهرستان بویراحمد استان کهگیلویه و بویراحمد و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته ارزیابی و آمایش سرزمین است.

نفر اول پنجمین کنگره ملی شعر خلیج فارس، برگزیده جشنواره ملی شعر نخل و کارون و برگزیده هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر یار و یادگار از دیگر افتخارات این شاعر یاسوجی است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند