برگزاری آیین شب خاطره «فاتح دل‌ها» در تبریز؛
آیین گرامیداشت شهید «صمدفاتح نژاد» برگزار شد

03:410

در آستانه اربعین شهادت جانباز سرافراز مدافع حرم، صمد فاتح نژاد آیین گرامی‌داشت این شهید با عنوان «فاتح دل ها» در تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در آستانه اربعین شهادت جانباز سرافراز مد‌ا‌فع حرم شهید صمد فاتح‌نژاد، سی‌ویکمین آیین شب خاطره حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی با عنوان «فاتح دل‌ها» شام‌گاه دوشنبه در پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز برگزار شد.

در این آیین، ضمن سخنرانی رئیس حوزه هنری استان و فرمانده تیپ مکانیزه امام زمان (عج)، سجاد آقازاده هم‌رزم شهید و همچنین همسر شهید فاتح‌نژاد در خصوص زندگی این شهید مدافع حرم خاطره‌گویی کردند.

همچنین در این آیین، تابلو نقاشی «سرو روان» اثر هنرمند و مسئول واحد هنرهای تجسمی خانم «مینا نیک رزم» رونمایی شد.

در حاشیه برگزاری این آیین، نمایشگاه عکس «عروج نشسته» در مجموعه هنری مهر و ماه حوزه هنری استان افتتاح شد.

شهید «فاتح نژاد» منتظری بود که به مقصود خود رسید

رییس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی گفت: شهید «صمد فاتح نژاد» منتظری بود که به مقصود خود رسید.

سید محمد حسین بلاغی در سی و یکمین آیین شب خاطره حوزه هنری استان با عنوان «فاتح دل ها» اظهار کرد: این برنامه با محوریت دلاوری های شهید فاتح نژاد برگزار می شود، این شهدا رویش‌های انقلاب بودند و می‌بینیم که جوانان ما هزاران برابر رویش داشته اند و این شجره طیبه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: شهدا به مقام انتظار که مقام استمرار و پیمان است رسیدند و با خدا عهد بسته و در جبهه‌های جنگ تحمیلی، مقاومت و سلامت حضور پیدا کردند تا به کشور و مردم عزیز خدمت کنند

شهید فاتح‌نژاد زرق و برق دنیا را کنار زده بود

فرمانده تیپ مکانیزه امام زمان (عج) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهید صمد فاتح‌نژاد و همرزمان شهیدش، تمامی زرق و برق دنیا را کنار زده بودند.

«سردار محمدی» در آیین شب خاطره فاتح دل‌ها، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و گرامی‌داشت حماسه نهم دی گفت: یک عده تصور می‌کردند بعد از جنگ تحمیلی چنین جوانانی دیگر وجود نخواهند داشت اما جبهه مقاومت به این تصور مهر باطل زد و این شد که چنین جوانان انقلابی و جهادی پا به عرصه گذاشته و برای میهن اسلامی شان فداکاری کردند .

وی افزود: شهید سردار «حاج قاسم سلیمانی» از مکتب عاشورا درس گرفته بود و شهدای ما نیز به تأسی از ایشان به رغم زرق وبرق دنیا با حضور در جبهه های مقاومت مقابل دشمنان ایستاده و به مقام والای شهادت و یا جانبازی رسیدند .

سردار محمدی اظهار داشت : شهید فاتح نژاد در دفاع از مرزهای کشور با جان و دل حضور داشت ، همه آنهایی که در دفاع از مرزهای کشور و جبهه مقاومت حضور دارند امثال شهید فاتح نژاد هستند .

وی افزود: بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر مربع از خاک کشور عزیزمان در دست گروهک های معاند و ضد انقلاب بود و تا جایی که می توانستند به ناامنی مشغول بوده و برای مردم ایجاد مزاحمت می‌کردند و شهید فاتح‌نژاد اولین حضور هایش در این مناطق بود.  ‌

رونمایی از اثر تجسمی «سرو روان»

هم‌زمان با دومین سالگرد شهادت مرد میدان، از تابلوی نقاشی «سرو روان» اثر هنرمند نقاش «مینا نیک‌رزم» به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی رونمایی شد.

در راستای اهمیت تولید آثار هنری با موضوع ایثار و شهادت و پرداخت به مکتب سیدالشهدای جبهه مقاومت به زبان گویای هنر، این تابلو نقاشی سوررئال با عنوان “سرو روان” اثر «مینا نیک رزم» از هنرمندان نقاش استان و مسئول واحد هنرهای تجسمی آذربایجان شرقی، با تکنیک رنگ و روغن روی بوم خلق شده است که به مناسبت بزرگ‌داشت دومین سالگرد شهادت مرد میدان و هم‌زمان با آیین شب خاطره «فاتح دل‌ها» به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی رونمایی شد.

گفتنی است، شهید فاتح نژاد، جانباز ۷۰ درصد در مبارزه با نیروهای تکفیری بر اثر انفجار تانک و اصابت ترکش قطع نخاع و جانباز شده بود که نهم آذرماه ۱۴۰۰ به شهادت رسید.

جانباز مدافع حرم «صمد فاتح نژاد خواجه»، متولد ۲۸ اردیبهشت ۱۳۶۱ در ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ در تکریت عراق بر اثر اصابت موج انفجار و ترکش به درجه رفیع جانبازی نائل شده بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند