آیین بزرگداشت علی اکبر فریدونی در بیجار برگزار می‌شود

02:0040

به همت دفتر حوزه هنری شهرستان بیجار آیین بزرگداشت زنده یاد علی اکبر فریدونی همراه با برپایی نمایشگاهی از آثار این هنرمند مطرح بیجاری پنجشنبه ۱۴ بهمن ماه در سالن شماره ۱ پردیس سینمایی بیجار برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سید عبدالرضا خضری رئیس حوزه هنری شهرستان بیجار در نشستی خبری با تبریک فرارسیدن چهل وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در راستای برنامه های پیش بینی شده جهت جشن ملی ۱۴۰۰ برگزاری برنامه بزرگداشت هنرمند با اخلاق خوشنویسی بیجاری که در ترویج هنر انقلاب و مفاهیم آن اهتمام خاصی را داشتند به منظور معرفی چهره های فعال هنر متعهد پنجشنبه ۱۴ بهمن ماه در محل پردیس سینمایی آزادی بیجار با حضور مسئولین استانی و شهرستانی ، هنرمندان و شاگردان آن مرحوم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همزمان با برگزاری این برنامه نمایشگاهی از آثار این هنرمند خوشنویس متشکل از ۳۰ تابلوی خوشنویسی به مدت یک هفته در محل گالری مهر پردیس سینمایی آزادی بیجار افتتاح و در معرض نمایش گذاشته شده و با اهدای لوح یادیود زنده یاد علی اکبر فریدونی از خانواده این هنرمند تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی تصریح کرد: این برنامه با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی دروان کرونا، ساعت ۱۱پنجشنبه ۱۴ بهمن ماه برگزار می‌شود.

استاد فریدونی متولد ۱۳۳۲ از هنرمندان ممتاز خوشنویسی بیجاری  بودند که بیش از ۴۰ سال در زمینه آموزش هنر فعالیت داشتند که حاصل آن تربیت  هنرمندانی بوده است که خود امروز در کسوت استادی به فعالیت مشغول هستند.

استاد فریدونی پس از تحصیلات ابتدایی و دبیرستان، به استخدام اداره آموزش و پرورش درآمد و همزمان با شغل معلمی به تدریس خط در مدارس و کلاس های آزاد مشغول شد. دوره تکمیلی خط را به صورت مکاتبه ای و حضوری نزد اساتید انجمن خوشنویسان ایران و جهاد دانشگاهی سپری کرد و در استان کردستان دو بار در ایام هفته معلم، نفر اول خوشنویسی شد و در زمینه خوشنویسی کتاب «خط تحریری» را تألیف کرد.

از جمله تحریرات قلمی وی، تحریر چهار شماره مجله «ارمغان معلم»، «نغمه گروس» و مجموعه شعر «نهال» است. او ضمن عضویت در هئیت تحریریه روزنامه روایت قلم نشریه اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان، در تحریر خطهای نستعلیق،شکسته، ثلث، نسخ و طغرا در زمینه طراحی آرم نیز فعالیت داشته اند.

علی اکبر فریدونی، علاوه بر مقام ممتاز استادی انواع خط معمولی در استان کردستان، یکی از چهره های درخشان فضل و ادب در عرصه مسائل فکری و فرهنگی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند