آیین اختتامیه «هفدهمین کنگره ملی شب شعر عاشورایی» برگزار می‌شود

01:0070

کنگره ملی شب شعر عاشورایی که هفدهمین دور خود را به همت دبیرستان علامه حلی تهران و با همکاری حوزه هنری برگزار کرد، روز جمعه ۹ مهرماه طی مراسمی به پایان می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، دبیرخانه کنگره ملی شب شعر عاشورایی که هر سال به همت دبیرستان علامه حلی تهران برگزار می‌شود، ششم شهریورماه سال جاری بود که از تمام شاعران فارسی‌زبان دعوت کرد تا با آثار ارزشمند و فاخر خود، هفدهمین دفتر کنگره را مزین کنند.

این جشنواره با اهداف «پرداختن به فرهنگ و معارف عاشورای حسینی با زبان شعر»، «گسترش فعالیت‌های ادبی با محوریت سیره، سلوک، مصائب، اندیشه و آموزه‌های عاشورای حسینی»،  «کشف استعدادهای جوان فعال در حوزه خلق اشعار فاخر شیعی به‌ویژه شعر عاشورایی» و «گرامی‌داشت شاعران برتر عاشورایی و تلاش در نشر حداکثری اشعار برگزیده» برگزار شد.

«هفدهمین کنگره ملی شب شعر عاشورایی» فراخوان خود را با موضوع «شعر عاشورایی» و «تربت حضرت سیدالشهداء (علیه‌السلام)» در بخش‌های آزاد و دانش‌آموزی در قالب‌های «سنتی»، ‏‎ «ترانه» و «نیمایی و سپید» منتشر کرد.

مراسم اختتامیه «هفدهمین کنگره ملی شب شعر عاشورایی» روز جمعه ۹ مهرماه ساعت ۱۵ در دبیرستان علامه حلی به نشانی خیابان کارگر جنوبی، چهارراه لشگر، خیابان کمالی، خیابان غفاری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند