آیت الله دری نجف‌آبادی: سیره شهید آوینی باید الگوی رفتاری هنرمندان باشد

04:410

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: امام خمینی(ره) مذهب مقدس تشیع و فرهنگ ارزشمند اهل بیت(ع) را در جهان معاصر زنده کرد و همه باید در راستای صیانت از این دستاورد ارزشمند نقش‌آفرینی کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک روز یکشنبه ۲۱ فروردین در دیدار با اعضای ستاد گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و هنرمندان استان مرکزی، افزود: انقلاب اسلامی به برکت مجاهدت‌های امام خمینی(ره) ارزش‌های اسلامی و دینی را بعد از گذشت بیش از هزار سال احیا کرد و امروز به برکت انقلاب ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف حرف برای گفتن دارد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی فصل جدیدی در دنیای اسلام و بشریت گشود و امروز هنرمندان باید این مسئله را با تولید آثار فاخر و ماندگار برای نسل جوان به خوبی تبیین کنند.

امام جمعه اراک اظهار داشت: هفته هنر انقلاب اسلامی یادآور رشادت‌ها و مجاهدت‌های هنرمند متعهد و انقلابی شهید آوینی است و سیره این شهید والامقام باید الگوی رفتاری هنرمندان باشد.

آیت الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: هنرمندان باید با تاسی از شهید آوینی و با نگاه عمیق دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف را برای مردم و به خصوص نسل جدید معرفی کنند و آینده درخشان ایران اسلامی در گام دوم را به خوبی ترسیم نمایند.

وی اضافه کرد: امروز در گام دوم انقلاب با وجود برخی از کاستی ها و مشکلات، انقلاب اسلامی در اوج اقتدار است و راهکار حل مشکلات تلاش و روحیه جهادی است که در دهه پنجم انقلاب باید جدی گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: انقلاب اسلامی در بسیاری از حوزه ها تحولات بزرگی ایجاد کرد و امروز با جهاد تبیین باید تحولات و دستاوردهای عظیم انقلاب را به خوبی بیان کنیم و نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب گناهی نابخشودنی است.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: عنایت های الهی همواره حامی و پشتیبان انقلاب اسلامی و ملت ایران بوده و به فضل الهی ملت ایران با عزمی راسخ و روحیه جهادی قله های بلند پیشرفت و سعادت را در گام دوم طی خواهد کرد و قرن جدید قرن درخشش اسلام و انقلاب اسلامی در همه ابعاد است.

وی تاکید کرد: شهدای انقلاب اسلامی و در راس آنها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید صیادشیرازی که این روزها متعلق به این شهید بزرگوار است برای ملت ایران عزت و کرامت خلق کردند و این ایام فرصتی مناسب برای گرامیداشت این عزیزان است.

امام جمعه اراک افزود: رسانه‌ها در خصوص هنر انقلاب اسلامی و تبیین ارزش‌های اسلامی و انقلابی توجه بیشتری داشته باشند و از فرصت‌هایی که به واسطه انقلاب اسلامی ایجاد شده به خوبی استفاده کنند.

۲۱ فروردین روز شهادت شهید «مرتضی آوینی» با عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

آیت الله دری نجف‌آبادی با اشاره به شهادت «رعد فتحی حازم» جوان ۲۹ساله فلسطینی، از اردوگاه «جنین» گفت: امروز به برکت گسترش تفکر حضرت امام(ره) و گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت شاهد موفقیت های امت اسلام در منطقه هستیم و این جوان فلسطینی وحشت در میان صهیونیست ها انداخته که نتیجه تفکر مقاومت است.

نمایشگاه شهری تصویر زندگی در اراک

همزمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سیدمرتضی آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی، نمایشگاه شهری عکس تصویر زندگی در  اراک دایر شد.

حمیدرضا مجیدی مسئول خانه عکاسان حوزه هنری استان اظهار داشت: در این نمایشگاه گروهی، آثار ۱۵عکاس فعال خانه عکاسان حوزه هنری استان به نمایش گذاشته شده است  و  تا پایان هفته هنر انقلاب اسلامی در محل پیاده راه امیر کبیر شهر اراک دایر است.

 

تولید و توزیع پوستر ذکر علی(ع)

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی و ماه پر خیر و برکت رمضان پوستر ذکر علی، توسط حوزه هنری استان مرکزی تولید و منتشر شد.

یاسر عبدی مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان گفت: این پوستر در برگیرنده حدیث معروف پیامبر اعظم (ص) با عنوان ذکر علی عباده میباشد که توسط مجید جدیدی نگاشته شده است و در تیراژ ۳۰۰۰نسخه تولید و همزمان با ماه رمضان در بین عموم مردم استان توزیع شد.

افتتاح نمایشگاه خوشنویسی لوح و قلم با احضور استاندار مرکزی

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره ملی لوح قلم با حضور فرزاد مخلص الائمه  استاندار مرکزی گشایش یافت.

مجید جدیدی دبیر این جشنواره اظهار داشت: پس از فراخوان جشنواره ملی لوح قلم با موضوع قرآنی؛ بالغ در ۴۰۰ اثر در فضای مجازی به دبیرخانه جشنواره رسید.جدیدی افزود: از ۴۰۰ اثر هنرمندان؛ پس از داوری ۲۰۰ اثر به مرحله نهایی راه یافت. و پس از داوری نهایی آثار راه یافته به مرحله نیمه نهایی توسط داوران ملی و بین المللی هنر خوشنویسی درنهایت ۸۰ اثر برگزیده شد که امروز این آثار برگزیده در جشنواره به نمایش گذاشته شد.

در پایان استاندار مرکزی و همراهان از نمایشگاه بازی کردند که توضیحات لازم توسط دبیر جشنواره ارائه شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند