آموزش زبان ملی در رادیو وتلویزیون در پنجمین نشست زبان‌شناخت

01:010

پنجمین نشست ازسلسله‌نشست‌های «زبان‌شناخت» با موضوع « آموزش زبان ملی در رادیو و تلویزیون » به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزۀ هنری، ساعت  ۱۶ تا ۱۹ چهارشنبه ۲۵ خرداد۱۴۰۱ با سخنرانی و ارائۀ دکتر فاطمه عظیمی فرد ، دکترای زبان شناسی، استاد دانشگاه و پژوهشگر زبان رسانه، در سالن طاهره صفارزادۀ حوزۀ هنری برگزار خواهد شد.

به گزارش دفترپاسداشت زبان فارسی حوزه هنری، دکترفاطمه عظیمی فرد درخصوص آنچه که در این نشست طرح  وارائه خواهد شد گفت:  استفاده از شبكه‌هاي راديويي و تلويزيوني به ‌عنوان منابع آموزشي زبان ملي در اكثر كشورهاي  پيشرفته و در حال توسعه رواج دارد.  در راديو و تلويزيون ايران نيز پخش برنامه‌هاي آموزش زبان فارسي سابقه طولاني دارد. با ارتقاي كيفيت و همسويي با رويكردهاي جديد آموزشي، اين برنامه‌ها مي‌توانند به گسترش و تقويت زبان فارسي كمك كنند. در اين نشست ضمن مرور تجربه‌هاي موفق ديگر كشورها در حوزه آموزش زبان ملي، فعاليت راديو و تلويزيون ايران در اين حوزه بررسي خواهد شد.

حضور در این نشست برای همۀ علاقه‌مندان و پژوهشگران آزاد و به‌رایگان است و در نشانی خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، حوزۀ هنری، سالن طاهره صفارزاده برگزار خواهد شد.

قابل توجه است، این نشست به صورت زنده از آپارات و صفحه مجازی حوزه هنری به نشانی‌های ذیل نیز پخش خواهد شد:
www.aparat.com/hozehonari
www.instagram/hozehonari_ir

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند