مدیرکل هنری و ادبی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور:
آموزش، تولید و ترویج تئاتر بچه‌های مسجد در تفاهم‌ با حوزه هنری پی‌گیری می‌شود

02:510

حسن قهرمانی گفت: در قالب تفاهم‌‎نامه‌ای مشترک با حوزه هنری روی دوره ۳ ساله آموزش، تولید و ترویج تئاتر بچه‌های مسجد کار می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حسن قهرمانی مدیرکل هنری و ادبی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور درباره توافق این نهاد با حوزه هنری گفت: واقعیت این است که کانون فرهنگی هنری مساجد هم اکنون ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار عضو، ۲۶ هزار کانون زیرمجموعه دارد و تلاش می‌کند آنها را در مسیر رشد و شکوفایی هنری قرار دهد. این هدف با همکاری و مشارکت در آموزش بچه‌های مسجد و با استفاده از نیروهای متخصص در حوزه نمایش حوزه هنری محقق می‌شود. آخر سال ۱۳۹۹ تفاهم‌نامه‌ای میان کانون فرهنگی هنری مساجد با کانون حوزه هنری انقلاب اسلامی منعقد شد که البته پیشینه انعقاد تفاهم‌نامه میان دو نهاد مذکور به سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ مربوط می‌شود.

وی افزود: ما در سال‌های گذشته دو دوره از تئاتر بچه‌های مسجد را با مشارکت گسترده با همکاری حوزه هنری برگزار کردیم و با اتکاء به تفاهم‌نامه تازه، این موضوع برای سال‌های آتی پیگیری می‌شود.

قهرمانی ادامه داد: در قالب تفاهم‌‎نامه مشترک، هم‌اکنون نیز روی دوره ۳ ساله آموزش، تولید و ترویج تئاتر بچه‌های مسجد کار می‌کنیم. این حرکت پایه و اساس یک حرکت کاملاً مردمی و انقلابی و در راستای شعار مردمی کردن فرهنگ و هنر در عرصه تئاتر است و ما امیدواریم در آینده نه چندان دور بتوانیم شاهد حضور هنرمندان پرورش‌یافته در کانون فرهنگی هنری مساجد در تئاتر حرفه‌ای کشور باشیم.

وی بیان کرد: البته هر حرکتی منسجم و با برنامه نیاز به یک پشتوانه دارد. حرکت تئاتر بچه‌های مسجد خوشبختانه با پشتیبانی خوب حوزه هنری مخصوصاً آقای دادمان و معاونت‌های مختلف حوزه هنری و حمایت و پشتیبانی حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر ارزانی و معاونت فرهنگی و هنری ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد همراه است.

مدیرکل هنری و ادبی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور ادامه داد: ما جلساتی با حضور اساتید به نام تئاتر کشورمان برگزار کردیم و حرکتمان علاوه بر اینکه پشتوانه دارد، در یک مسیر فکری درست و با برنامه قرار گرفته است.

قهرمانی افزود: گام‌های مختلفی برای آموزش بچه‌های مسجد برای حضور در عرصه تئاتر حرفه‌ای کشور طراحی و تعریف کرده‌ایم. گستردگی طرح مذکور باعث شده است که برنامه‌ریزی طرح ۳ ساله را مدنظر قرار دهیم و برای اینکه اختلالی در کار گروه‌های تئاتری بچه‌های مسجد ایجاد نشود، فراخوانی را با همکاری و مشارکت دو نهاد برگزارکننده در جهت آماده‌سازی محتوای تولید با عنوان جشنواره گلدسته‌ها تدوین کردیم که دومین دوره آن با تولید بیش از ۱۰۰ نمایشنامه انجام خواهد شد. در دوره قبل تولید ۶۸ نمایشنامه را داشتیم که به مرحله چاپ رسیده است. همچنین با هدف همه‌گیر کردن جریان تئاتر در سراسر کشور فراخوان طرح تولید محتوا در استان‌ها را آماده کرده‌ایم. این فراخوان هم در روزهای آتی با حضور اساتید تئاتر کشور و رؤسای حوزه هنری و کانون فرهنگی هنری مساجد رونمایی خواهد شد تا اختتامیه‌شان را در آخر سال داشته باشیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند