آفرینش پوستر در کارگاه «نصف شد نصف جهان از خشکی»

02:340

کارگاه دو روزه طراحی پوستر با موضوع زاینده‌رود با حضور طراحان اصفهانی با عنوان «نصف شد، نصف جهان از خشکی» در خانه هنرمندان اصفهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، خانه گرافیک حوزه هنری استان اصفهان با همکاری طراحان گرافیک انقلاب اسلامی آیه و سازمان رفاهی و تفریحی شهرداری اصفهان و شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، کارگاه «نصف شد، نصف جهان از خشکی» را برگزار کردند.

در این کارگاه دو روزه که ۲۷ و ۲۸ آبان‌ماه با توجه به شرایط حاد آب زاینده‌رود و خشکی نصف جهان و فرونشست‌های اخیر زمین در اصفهان، با توجه به رسالت هنرمندان در آگاهی‌بخشی به مسئولین برگزار شد، برای آشنایی طراحان با شرایط زاینده‌رود، دکتر مینا بگی کارشناس آب منطقه‌ای اصفهان به توضیح زاینده‌رود، حق آبه، شرایط کنونی آب، فرونشست‌ها، تالاب، برخورد با حفاری‌های غیر مجاز، برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و…پرداخت.

پس از آن طراحان این کارگاه با حضور اساتیدی مانند استاد حمیدرضا کشاورزی، حامد مغروری، سید مجتبی مجلسی و… به تولید پوسترهایی درخصوص آب پرداختند.

زاینده‌رود یک بحث ملی است

در این کارگاه سید مجتبی مجلسی دبیر مجمع طراحان انقلاب اسلامی آیه گفت: بحث زاینده‌رود خیلی قومیتی و اصفهانی مطرح شده است، در قالب هنر دغدغه ما این بود که موضوع را فراتر از اصفهان ببینیم، زاینده‌رود یک بحث ملی است و حفاظت از منابع آبی کشور هم یک بحث ملی است که ما با این کارگاه قصد داشتیم به آن بپردازیم.

وی ادامه داد: ان‌شاءالله زاینده‌رود بشود یک مطالبه ملی برای تمامی هنرمندان حتی از شهرهای دیگر، استقبال طراحان از برگزاری این کارگاه بسیار خوب بود، چون دغدغه همه اصفهانی‌ها و هنرمندان این روزها آب است.

از نظر تعداد شرکت‌کننده، این کارگاه یکی از شلوغ‌ترین کارگاه‌ها بوده است و حامیان ما نیز حوزه هنری استان اصفهان، سازمان فرهنگی و رفاهی شهرداری اصفهان و شرکت آب منطقه‌ای اصفهان هستند.

طراحی پوسترهایی به صورت جمعی

حامد مغروری یکی از اساتید گرافیک حوزه هنری استان اصفهان نیز در خصوص برگزاری این کارگاه با حضور طراحان گرافیک گفت: گرافیست‌های اصفهانی با یکدیگر دور هم آمده‌اند که ایده‌پردازی کنند و طراحی کنند و با دیدگاه ملی به این مسئله نگاه کنند تا دست رسانه‌ها پر باشد از تصاویری که حاوی حق‌گویی‌هایی است که می‌تواند مثمر ثمر باشد در به نتیجه رسیدن مدیریت بهتر در منابع آب.

وی خاطرنشان کرد: تمامی طراحان گرافیک در سال‌های گذشته به صورت تک تک با موضوع آب و خشکی زاینده‌رود به طراحی پرداخته‌اند، اما تاکنون جمعی به طراحی نپرداخته‌اند.

گفتنی است، بسیاری از مسئولین چون سید محمد هاشمی معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت ارشاد، حسن ساسانی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از این کارگاه دو روزه و نمایشگاه «زنده بود» که در گالری خانه هنرمندان واقع در پارک ایثارگران دایر بود، بازدید کردند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند