هم‌زمان با هفته هنر انقلاب صورت گرفت؛
آغاز به کار ۱۰ اثر مستند و داستانی در حوزه هنری قم

03:000

نشست آغاز به کار تولید ۵ فیلم مستند و ۵ فیلم داستانی با حضور رئیس حوزه هنری استان قم و جمعی از اعضای باشگاه فیلم و باشگاه مستند حوزه هنری قم در سالن آسمان این حوزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری،‌ نشست آغاز به کار تولید ۵ فیلم مستند و ۵ فیلم داستانی با حضور رئیس حوزه هنری استان قم و جمعی از اعضای باشگاه فیلم و باشگاه مستند حوزه هنری قم در سالن آسمان این حوزه برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمد علی روزبهانی درباره فعالیت باشگاه‌های فیلم حوزه هنری قم گفت: خوشبختانه سال گذشته با حضور جناب آقای داوری، میرغیاثی و میرتاج‌الدینی در راس کار واحد تصویر و باشگاه‌های فیلم‌سازی و مستند حوزه هنری قم اتفاقات خوبی افتاد. و سرمایه خوبی برای ساخت آثار تصویری جذب شد.

وی در ادامه گفت: در واقع کارکرد دو باشگاه فیلم داستانی و مستند حوزه هنری این است که کسانی که مقدمات را آموخته‌اند، روند تولید متصل شوند. در سال ۱۴۰۱ هم برنامه حوزه هنری قم تقویت ساخت فیلم‌های داستانی کوتاه و مستند است. در نظر داریم که حوزه هنری قم را تبدیل کنیم به یک برند معتبر تولید فیلم در استان که انشالله با کمک شما عزیزان این اتفاق بیفتد. البته در این روند، از همکاری با دیگر باشگاه‌های حوزه هنری از جمله باشگاه داستان، که می‌توانند در رشد سطح کیفی فیلم‌های حوزه هنری تاثیرگذار باشد، نباید غافل شد.

مسیر رو به رشد باشگاه‌های فیلم حوزه هنری

در ادامه سید مهدی میرغیاثی فیلمساز و مسئول باشگاه فیلم داستانی حوزه هنری قم در سخنانی کوتاه گفت: در ابتدای سال ۱۴۰۰ تصمیم گرفته شد که فعالیت باشگاه فیلم داستانی حوزه هنری قم مجدد راه‌اندازی شود. اساسا هنرجویان فیلم‌سازی هر چقدر هم آموزش ببینند، تا وقتی فیلمی نساخته‌اند، دارند آب در هاون می‌کوبند بنابراین هدف اصلی باشگاه در کنار آموزش، ساخت فیلم توسط عواملی بود که تا به حال آموزش دیده بودند اما فرصتی برای ساخت فیلم برایشان ایجاد نشده بود.

همچنین روح الله داوری مسئول واحد هنرهای تصویر حوزه هنری استان قم گفت: ما در واحد تصویر، تشکیلات باشگاه فیلم را داشتیم و دوره‌های آموزشی مختلفی هم برگزار شده‌بود.  اما بخاطر وقفه‌ای که کرونا در برگزاری بعضی دوره‌ها و فعالیت‌های فیلم‌سازی داشت دچار یک وقفه شدیم و هنرجوها و هنرمندان باشگاه از یکدیگر جدا شدند اما با راه‌اندازی مجدد باشگاه بچه‌ها دوباره آمدند و کار را جدی‌تر از گذشته دنبال کردند. سال گذشته ۲ فیلم داستانی در واحد تصویری حوزه هنری قم ساخته شد. از نظر من همین که فیلمی در این باشگاه ساخته شده، ‌فارغ از کیفیت آن، حرکت مثبت و رو به جلویی است.

در ادامه حنظله تاج‌الدینی مسئول باشگاه مستند حوزه هنری قم و جمعی از هنرجویان و هنرمندان باشگاه‌های فیلم‎سازی حوزه به بیان نقطه نظرات و تشریح مراحل کار فیلم‌های در دست ساختشان پرداختند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند