آغاز اکران «موقعیت مهدی» در ارومیه/ برگزاری نشست خبری فیلم با حضور حجازی‌فر

02:530
همزمان با اکران مردمی فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» در سینماهای شهرستان ارومیه، نشست خبری اصحاب رسانه با عوامل تولید این اثر سینمایی ۱۸ اسفندماه در سالن اجتماعات حوزه هنری آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نشست خبری فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» با حضور هادی حجازی فر، حبیب الله والی‌نژاد، امیر زاغری، روح الله زمانی، معصومه ربانی نیا و ژیلا شاهی از بازیگران این اثر سینمایی برگزار شد.

عوامل تولید فیلم ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در خصوص تولید فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» به سوالات خبرنگاران حاضر در این نشست پاسخ دادند.

کارگردان «موقعیت مهدی» در بخشی از سخنان خود با اشاره بر مشکلات به وجود آمده در عرصه تولید این اثر سینمایی ؛ هدف اصلی از تولید و انتشار موقعیت مهدی را معرفی موقعیت یک فرمانده (شهید مهدی باکری و ارتباط وی با شهر خودش، مردم، نیروهایش و برادرش حمید باکری عنوان کرد.

هادی حجازی فر افزود: « موقعیت مهدی به عنوان سند تاریخی در تاریخ دفاع مقدس ایران باقی می‌ماند» و اینجانب با توجه به علاقه شخصی خودم به شخصیت‌های دفاع مقدس و لشکر ۳۱ عاشورا به عنوان یک لشکر خط شکن تلاش کردم با انتخاب مواردی که امکان شک و اشتباه در آنها نبود و با توجه به فرهنگی که در آن زندگی می کنیم این اثر را تولید و عرضه کنم.

حجازی فر در بخش دیگری از سخنان خود ضمن پاسخ به سوالات خبرنگاران و تقدیر و تشکر از همه عوامل تولید این فیلم سینمایی اظهار داشت: « جذب مخاطبان» یکی دیگر از اهداف بنده در این فیلم سینمایی بود و ضمن اینکه جزئیاتی از مقوله طنز را در صحنه هایی از فیلم وارد کردیم با موضوع های ثبت شده و بدون جعل تاریخی که مردم نیز دوست دارند آنها را ببینند و اصالت کار نیز در آن است این اثر هنری را تحویل سینمای ایران دادیم.

وی در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره بر علاقه شخصی خود به شخصیت های دوران دفاع مقدس، به خصوص لشکر ۳۱ عاشورا به عنوان یک لشکر خط شکن گفت : واقعیت مهدی بخشی از تاریخ دوران دفاع مقدس و بازگویی جانفشانی ها و ایثارگری‌های رزمندگان ایرانی در راستای دفاع از میهن است که بر اساس اسناد و مدارک معتبر تاریخی تولید شده و اکران می شود.

حجازی فر بیان کرد: معرفی موقعیت یک فرمانده در کنار جذب مخاطبان به سینماها در راستای آشنایی مردم با شخصیت‌های تاثیرگذار دوران دفاع مقدس و وقایع جنگ تحمیلی از اهداف اصلی بنده در تولید فیلم سینمایی موقعیت مهدی بود.

موقعیت مهدی محصول سال ۱۴۰۰ شمسی به نویسندگی و کارگردانی هادی حجازی‌فر و تهیه‌کنندگی حبیب‌الله والی‌نژاد است. بازیگران این فیلم هادی حجازی‌فر، ژیلا شاهی، وحید حجازی‌فر، معصومه ربانی‌نیا، وحید آقاپور و روح‌الله زمانی هستند و در این فیلم بخشی از زندگی شهید مهدی باکری فرمانه لشکر ۳۱ عاشورا در دوران دفاع مقدس به تصویر کشیده شده است.

«موقعیت مهدی» در چهلمین جشنواره فیلم فجر از ۱۴ نامزدی برندهٔ پنج جایزه از جمله سیمرغ بلورین بهترین فیلم شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند