موسوی، نقاش آئینی:
آزادسازی خرمشهر موضوعی تکرار نشدنی است/ رسانه ملی به معرفی هنرهای تجسمی فاخر کمک کند

02:000

محسن موسوی نقاش خوزستانی گفت: هر اندازه پیرامون آزادسازی خرمشهر در قالب آثار هنری کار انجام شود باز هم جا برای کار کردن وجود دارد، چون فعالیت در این حوزه به معضل تکرار گرفتار نخواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری به نقل از خبرگزاری دانشجو، محسن موسوی نقاش، خوشنویس و مجسمه ساز با بیان اینکه کارگاه «روایت یاران» گوشه‌ای از رشادت‌های که برای آزادسازی خرمشهر رخ داد را روایت می‌کند، اظهار کرد: شخصیت‌هایی نظیر شهید جهان آرا ستاره‌های درخشان تاریخ این سرزمین هستند که با ایثار و شجاعت نامشان گره خورده است. همچنین آزادسازی خرمشهر افتخاری دیگر است که هیچگاه حرف زدن پیرامون آن تکراری نخواهد شد.

وی افزود: به شخصه کار کردن درباره موضوعاتی، چون آزادسازی خرمشهر یا شهید جهان آرا را بسیار دوست دارم، چون آن را نوعی ادای دین نسبت به شهدا مید انم برای همین هر گاه فرصتی پیش آید در کارگاه‌هایی که محوریت آن چنین موضوعاتی است شرکت خواهم کرد.

این هنرمند تاکید کرد: برای اینکه جوانان و نوجوانان بتوانند آنچه در آزادسازی خرمشهر رخ داده را درک کنند رسانه به ویژه رادیو و تلویزیون می‌تواند نقش بسیار مهمی ایفا کند، چون کارکرد و قدرتش بیش از دیگر رسانه‌ها است البته هنر‌های نظیر نقاشی هم کارکرد خود را دارد، اما جذب مخاطب آن به واسطه تولیدات نمایشی بسیار بیشتر است.

موسوی تاکید کرد: پرداختن به موضوعاتی نظیر آزادسازی خرمشهر جزء واجبات است، چون جوانان این مرز و بوم با زبان هنر بیشتر جذب موضوع خواهند شد. این اتفاقی است که همه دنیا امروز به نوعی مد نظر قرار داده و برای پیشبرد اهداف خود از هنر بهره می‌برند، اما متاسفانه ما در این زمینه کم کار هستیم.

وی در پایان بیان کرد: اتفاقاتی که در شهر‌های مختلف ایران رخ می‌دهد باید در رسانه ملی نمود داشته باشد به ویژه کار‌هایی که رویکرد هنری دارند می‌بایست به صورت جدی حمایت شود، زیرا هنرمندان شهرستانی متاسفانه کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد برای همین بسیاری از استعداد‌های کشورمان ناشناخته باقی می‌مانند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند