آثار سوگواره استانی عکس محرم اردبیل در ایستگاه داوری

01:280

هیئت داوران دومین سوگواره استانی عکس محرم در اردبیل، آثار رسیده به دبیرخانه را مورد قضاوت و نقد و بررسی قرار دادند.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رحمان مجرد، بهنام اسدالهی و حسین آزاد، اعضای هیئت داوران دومین سوگواره استانی عکس محرم آثار رسیده به دبیرخانه را در محل حوزه هنری استان اردبیل مورد قضاوت و نقد و بررسی قرار دادند.

فراخوان دومین دوره سوگواره با موضوعات؛ محرم و کودک، محرم و بانوان، هر خانه یک حسینیه، نذورات فرهنگی، نذورات هنری و کمک مؤمنانه، آیین‌های سنتی سوگواری محرم شهرهای اردبیل، محرم و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی(بخش ویژه) منتشر شده بود.

در مجموع حدود 300 اثر از 35 نفر و در دو بخش عکس حرفه‌ای و عکس با موبایل از هنرمندان استان اردبیل به دبیرخانه این فراخوان ارسال شد که با توجه به رویکرد جشنواره در خصوص عمومی و مردمی کردن هنر در بین اقشار مختلف مردم، در سه مرحله مورد قضاوت داوران قرار گرفت.

رعایت اصول و مبانی بصری در کادربندی، كيفيت مناسب و پردازش عكس، خلاقيت و نوآوری و نگاه متفاوت در عكاسی، سعی در برقراری ارتباط خلاق و محتوا محور و توجه به آیین‌های خاص عاشورایی و محرم در استان اردبیل، از جمله شاخص‌های داوری در این فراخوان بود.

آیین اختتامیه سوگواره استانی عکس محرم اردبیل روز چهارشنبه 17 دی‌ماه در محل فرهنگسرای بانوان شهرداری برگزار خواهد شد.

گفتنی است، این سوگواره به همت و همکاری حوزه هنری استان اردبیل، شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل و بنیاد مهدی موعود(عج) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند