آثار راه‌یافته به هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی خراسان شمالی مشخص شدند

02:000

پس از بازبینی آثار راه‌یافته به هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی خرسان شمالی، ۳ اثر از مجموع ۸ اثر رسیده به مرحله بازبینی، پس از بررسی هیئت داوران به مرحله اجرا رسید.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، اکرم صدیقی‌کلاته، رئیس حوزه هنری استان با بیان این که ۲۹ اثر به هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی رسید که در مرحله بازبینی از میان آثار راه یافته در نهایت ۳ اثر برای اجرا انتخاب شد، گفت: نمایش‌های خیابانی «کبوترانه» به نویسندگی میثم سرآبادانی و کارگردانی مهدی فخرانی از گرمه، «مرگ درون» به نویسندگی حنا مقامی‌مقیم و کارگردانی مهدی بختور از اسفراین و «سهم عاشقی» به نویسندگی و کارگردانی انسیه حاجی‌زاده از جاجرم انتخاب شد.

وی ادامه داد: نمایش‌های «مرگ درون» و «سهم عاشقی» نیز مشروط به رعایت اصلاحیه هیئت داوران اجرا خواهد شد.

صدیقی با بیان این که آثار را ذکریا شیرمحمدزاده، محمد یحیی‌آبادی و مهدی کشمیری به داوری نشستند، اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، آثار منتخب یک اجرا در شهرستان و یک اجرا در مرکز استان خواهند داشت.

وی گفت: خوشبختانه آثار رسیده به لحاظ کمی و کیفی از پیشرفت قابل توجهی در این دوره برخوردار بود و آثار هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی بعد از اربعین حسینی در سطح شهر بجنورد اجرا خواهد شد.

صدیقی همچنین به ورکشاپ تخصصی تئاتر خیابانی با حضور امیرحسین شفیعی در شهرستان‌های بجنورد، اسفراین، فاروج، گرمه و جاجرم از ۲۶ تا ۲۸ شهریورماه اشاره و تصریح کرد: در این ورکشاپ ۳ روزه، نقاط ضعف و قوت آثار مورد بررسی قرار گرفت و هنرمندان در راستای ارتقای آثار تولید شده برای رسیدن به مرحله نهایی گام برداشتند.

بر اساس این گزارش، نمایش‌های «دو روایت به موازات یک خط صاف» به کارگردانی حمید عابدی از فاروج، «زمانه» به کارگردانی محمد بکرانی و «تو گوشی» به گارگردانی یوسف فخرآبادی از بجنورد، «شهادت» به کارگردانی محمدکاظم نظم‌آرا از جاجرم، «فرکانس» به کارگردانی مهدی فخرانی از جاجرم، «کبوترانه» به کارگردانی سعیده کاویانی از گرمه، «سهم عاشقی» به کارگردانی انسیه حاجی‌زاده از جاجرم و «مرگ درون» به کارگردانی مهدی بختور از اسفراین، در زمره ۸ آثاری بودند که به مرحله بازبینی راه یافتند.

گفتنی است، هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی دفاع مقدس به همت حوزه هنری خراسان شمالی، با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و بسیج هنرمندان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند