آثار حوزه هنری استان تهران در نخستین جشنواره روستایی رضوی بچه‌های مسجد

02:000

دو اثر حوزه هنری استان تهران به نخستین جشنواره ملی تئاتر و سرود روستایی رضوی بچه‌های مسجد راه یافت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نیما بیگلریان دبیر نخستین سلسله رویدادهای شهری و روستایی و همایش‌های استانی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد استان تهران گفت: ۱۱ اثر نمایشی در شهرستان‌های استان تهران تولید و آماده اجرا در مساجد این شهرستان‌ها شد که در دو روز متوالی ۷ و ۸ اسفند ماه، داوری این آثار توسط سید حسین فدایی حسین، وفا طرفه و نیما بیگلریان  انجام شد.

وی افزود: دفاتر شهرستانی ما در پیشوا، اسلامشهر، شهر قدس و تهران با اجراهای خود در سطح مساجد شهرستان، توانستند به اجرای نمایش‌های خودشان بپردازند.

بیگلریان در ادامه گفت: هیئت داوران این سلسله رویدادها، پس از ارزیابی آثار به اجرا آمده بیانیه خود را به شرح ذیل ارائه کردند:

«به موجب رای هیئت داوران سلسله رویدادهای شهری و روستایی و همایش‌های استانی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد استان تهران متشکل از خانم وفا طرفه، و آقایان حسین فدای حسین و نیما بیگلریان، دو اثر ( نذری / نوشته و کار رضا محمدیان، از شهرستان پیشوا)/ ( دختران مسجد روستای ما ، نوشته پژمان شاهوردی و کارگردانی زهرا هداوند خانی از شهرستان ورامین) به عنوان انتخاب قطعی به رویداد کشوری معرفی شدند. و همچنین دو اثر ( آب ، نوشته ابوالفضل لطافت و کارگردانی مهدی آرشی، از شهر قدس ) و ( نمایش نشان بی نشان، نوشته و کار رقیه افکار، از شهرستان اسلامشهر) به  صورت مشروط جهت حضور در رویداد سراسری تئاتر بچه‌های مسجد معرفی شدند.

لازم به ذکر است دو اثر مشروط تا پایان اسفند ماه فرصت دارند، تا با رفع موارد مطرح شده از سوی کارشناسان و ارائه فیلم نهایی اثر خود جهت انتخاب قطعی اقدام نمایند.

و همچنین دو اثر برگزیده قطعی این رویداد ( نمایش نذری و نمایش دختران مسجد روستای ما) موفق به حضور در نخستین جشنواره ملی تئاتر و سرود روستایی رضوی بچه‌های مسجد شدند که در تاریخ ۱۰/۱۲/۱۴۰۰ به مدت ۳ روز در استان هرمزگان برگزار خواهد شد.»

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند