در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛
آثار ترجمه شده مرکز ترجمه حوزه هنری رونمایی می‌شود

01:140

از آغازین روزهای برپایی سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ، مرکز ترجمه نیز به عنوان یکی از مراکز فعال درحوزۀ ادبیات انقلاب اسلامی در سرای ملل این نمایشگاه حضور دارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این مرکز که فعالیت مستقل خود را از سال ۱۳۹۳ آغاز کرده است، تاکنون موفق به تولید، ترجمه و چاپ بیش از ۱۱۰ عنوان کتاب در حوزۀ ادبیات داستانی، زنان، دفاع مقدس و کودک و نوجوان به بیش از ۱۵ زبان دنیا شده است.

لازم به ذکر است که آثار مرکز ترجمه توسط مترجمان بومی کشورهای مقصد ترجمه و توسط ناشران این کشورها به چاپ رسیده‌اند. از آنجا که نمایشگاه کتاب بستر مناسب دیگری است تا این آثار از طریق همکاری با مؤسسات و ناشران خارجی به مخاطبان بین‌المللی معرفی شوند، این مرکز قصد دارد تا از چندین عنوان اثر تازه منتشرشدۀ خود را در این دوره از نمایشگاه کتاب نیز رونمایی کند.

آثاری همچون «مهاجر سرزمین آفتاب»، «فرنگیس»، به زبان فرانسه، «حواکی بیال», «کرنین», «نقش‌های رنگ رنگ»، «شطرنج با ماشین قیامت»، «گل‌های بنفشه» به زبان اردو  با حضور سفرای سنگال و پاکستان و مترجمان و نویسندگان رونمایی خواهند شد.

زمان و ساعت برگزاری رونمایی‌ها به ترتیب: دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ و چهارشنبه ۲۸ اردیبشهت ۱۲ تا ۱۳:۳۰ در سرای اهل قلم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند