از سوم مهرماه در نمایشگاه‌های حوزه هنری؛
آثار برگزیده «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» به نمایش درمی‌آید

02:000

«نگارخانه‌ ابوالفضل عالی» و گالری‌های شماره یک و دو «خانه عکاسان»، از سوم مهرماه میزبان آثار برگزیده «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» است. این آثار فاخر در ۴ بخش «عکس»، «پوستر»، «نقاشی‌خط» و «تصویرسازی» به نمایش عمومی در می‌آیند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، با پایان داوری آثار «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» و مشخص شدن برگزیدگان این رویداد هنری بزرگ، آثار برتر این سوگواره، در نمایشگاه‌های حوزه هنری شامل «نگارخانه‌ ابوالفضل عالی» و گالری‌های شماره یک و دو «خانه عکاسان» در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.

بنا بر این گزارش، این آثار فاخر، بعد از ارزیابی دقیق هنری و محتوایی، از بین ۲۰۰۰ اثر خلق شده توسط هنرمندان عرصه تجسمی انتخاب شده و در نمایشگاه‌های حوزه هنری به نمایش در می‌آیند.

داوری و انتخاب این آثار را ۱۲ نفر از اساتید صاحب‌نام حوزه های عکس، پوستر، نقاشی‌خط و تصویرسازی بر عهده داشته‌اند.

برنامه افتتاحیه این نمایشگاه‌ها از ساعت ۱۸ سوم مهرماه آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند به مدت دو هفته از این آثار بازدید کنند.

برترین آثار عاشورایی از سراسر کشور

«سوگواره هنر عاشورایی»، با سابقه‌ترین رویداد فرهنگی و هنری در عرصه هنرهای تجسمی است که هر ساله از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی با موضوع حماسه بزرگ عاشورا برگزار می‌شود و هنرمندان سراسر کشور می‌توانند آثار خود را برای شرکت در این سوگواره ارسال کنند. بعد از بررسی آثار توسط اساتید معتبر هر کدام از بخش‌ها، برترین آثار، معرفی شده و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

علاوه بر تقدیر از خالقان آثار برگزیده، تعدادی از برترین آثار شرکت‌کننده در سوگواره، در نمایشگاه‌های حوزه هنری و نمایشگاه‌های سیار که امسال در صحن‌های متبرک امام‌زاده صالح (ع)- تهران، امام‌زاده جعفر (ع) – پیشوا و امام‌زاده طاهر (ع) – کرج برگزار می‌شود، به نمایش عمومی گذاشته می‌شوند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند