آبادان میزبان «کاروان هنری روایت حبیب» شد

01:540

مدیر حوزه هنری آبادان گفت: آبادان میزبان پنجمین برنامه از مجموعه برنامه‌های «کاروان هنری روایت حبیب» با محوریت شهید سلیمانی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، شهریار قلی‌گشتی، مدیر حوزه هنری آبادان گفت: برنامه روایت حبیب در ۱۰ استان کشور برگزار می‌شود که اجرای آن در استان خوزستان با محوریت شهرستان آبادان برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: آغاز «حرکت کاروان هنری روایت حبیب» از زادگاه سردار دل‌ها سردار شهید قاسم سلیمانی، استان کرمان و سپس استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی و کردستان تدارک دیده شده و در تاریخ‌های ۲۴ تا ۲۶ آذر وارد خوزستان شده و در شهرستان آبادان به اجرای برنامه می‌پردازد.

قلی‌گشتی گفت: این گروه ۲۴ آذر پس از ورود به آبادان، در فضای باز به نقالی و پرده‌خوانی، حماسه‌خوانی، اجرای تئاتر و نماهنگ در منطقه محروم سده آبادان خواهند پرداخت.

وی به نصب و رونمایی از سردیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در روز دوم اجرای برنامه «کاروان هنری روایت حبیب» در بلوار معلم آبادان اشاره کرد و افزود: برنامه‌های فرهنگی از جمله پخش فیلم، اجرای نقاله‌خوانی و حماسه‌خوانی در  این روز در روستای محروم طاها آبادان پیش‌بینی شده است.

مدیر حوزه هنری آبادان شب خاطره روایت حبیب را آخرین برنامه این کاروان در آبادان اعلام کرد و بیان کرد: در سومین روز حضور این کاروان، از چند کتاب و انیمیشن با حضور مسئولان خوزستان و محلی در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند رونمایی خواهد شد.

کرمان، اصفهان، زنجان، کردستان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی استان‌های میزبان «کاروان هنری روایت حبیب» خواهند بود و برنامه پایانی این کاروان در تهران برگزار می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند