آیین افتتاح حوزه هنری شهرستان اسلام‌شهر و معارفه مسئول آن برگزار شد

03:000

آیین افتتاح حوزه هنری شهرستان اسلام‌شهر و معارفه عباس اوتادی به عنوان مسئول آن، با حضور حجت الاسلام سیدحسین موسوی رئیس تبلیغات اسلامی اسلام‌شهر، علی فروزان‌فر رئیس حوزه هنری استان تهران، حجت‌الاسلام علی ترکمن نایب رئیس‌ کمیسیون فرهنگی ورزشی سلامت و امور بانوان شورای شهر اسلام‌شهر و مهندس حورزاده عضو و رئیس کمیسیون عمران و خدمات شهر شورای شهر اسلام‌شهر، در سالن اصلی «سینما فجر» واقع در شهرستان اسلام‌شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مراسم با قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. پس از آن تیزر فعالیت‌های حوزه هنری به نمایش درآمد. در ادامه حجت الاسلام موسوی رئیس تبلیغات اسلامی اسلام‌شهر گفت: خدا را شاكريم كه حوزه هنری فعاليت خود را در اسلام‌شهر آغاز می‌كند. اميدوارم در حوزه هنر اصيل اسلام‌شهر شاهد تحول باشيم. تصديق می‌كنيم هر آنچه كه با هنر آميخته شود مانا است. نه تنها حوزه هنری، بلكه تمام نهادها بايد هنر را جدی بگيرند، می‌توانيم در انتقال هر آنچه که حق است باعث شکوفایی شهر شویم.

علی فروزان‌فر رئیس حوزه هنری استان تهران گفت: ضمن تشکر از اعضای شورای، باعث مسرت بنده است که در این جمع حضور دارم. مجموعه حوزه هنری یکی از شاخصه‌های اصلی دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول ۴۳ سال که در عرصه فعالیت و تولیدات شاخص موفق بوده است که خاستگاه هنری هنرمندان بزرگی مانند ابراهیم حاتمی‌کیا، مجید مجیدی، مرحوم رسول ملاقلی‌پور‌ و شهید سیدمرتضی آوینی محسوب می‌‎شود. آقای اوتادی بار سنگینی دارند. امید است نهادهای اسلام‌شهر هم‌کاری‌های لازم را داشته باشند تا ایشان فعالیت‌های خود را به نحو احسن انجام دهند. تشکر از آقای حسینی که شرایط این اقدام را فراهم کردند. گروه‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در اسلام‌شهر را جدی می‌گیرند تا به همت آقای اوتادی و همکارانشان حمایت از جریان متعهد در حوزه اسلام‌شهر را داشته باشیم، یاد کنیم از شهید «منصور ستاری» که فیلم سینمایی «منصور» به یاد ایشان ساخته شده که این فیلم بسیار وزین است. صلواتی به روح ایشان قرائت شود.

پس از آن مجری ضمن تشکر از مدعوین، از حجت الاسلام سیدحسین موسوی رئیس تبلیغات اسلامی اسلام‌شهر، علی فروزان‌فر رئیس حوزه هنری استان تهران، حجت الاسلام علی ترکمن نایب رئیس‌ کمیسیون فرهنگی ورزشی سلامت و امور بانوان شورای شهر اسلام‌شهر و مهندس حورزاده عضو و رئیس کمیسیون عمران و خدمات شهر شورای شهر اسلام‌شهر، به روی سِن دعوت کرد تا مراسم و حکم معارفه عباس اوتادی به عنوان مسئول حوزه هنری اسلام‌شهر انجام شود، متن آن توسط مجری مراسم خوانده شد.

در ادامه عباس اوتادی ضمن تشکر از حضار گفت: از آقای فروزان‌فر و حاج آقا موسوی از حمایت‌های همه جانبه‌شان تشکر می‌کنم. در اسلام‌شهر استعدادها و ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که به خاطر سوء مدیریت مدیران قبلی شکوفا نشد یا به طور کلی از بین رفت. هنرمندانی که یا باید با آنها می‌بودند یا بر سر آرمان‌های خود باقی می‌ماندند. ما باید با کمک و همراهی یکدیگر و پتانسیل‌های قوی که در اسلام‌شهر وجود دارد، در زمینه استعدادیابی و حمایت همه جانبه کوشا باشیم. باید مساجد، فرهنگسراها، پایگاه‌های بسیج برای شکوفایی ادبیات ایرانی- اسلامی تلاش کنند. از تمام هنرمندان عزیز برای تبیین و تربیت هنرمندان انقلابی در زمینه‌های کشف استعدادهای هنری، اجرای جشنواره، فیلم، هنر و نمایش دعوت به همکاری می‌نماییم. این شهر مهد هنرمندان عزیز است.

در پایان فیلم سینمایی «منصور» به نویسندگی و کارگردانی سیاوش سرمدی، تهیه‌کنندگی جلیل شعبانی و بازی مهدی کوشکی، سید جواد هاشمی، محسن قصابیان، لیندا کیانی، علیرضا زمانی نسب در سالن «سینما فجر» اکران شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند